Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egri csillagokban melyik az a...

Bégányi Péter kérdése:

Egri csillagokban melyik az a rész amikor felakarják robbantani Jumurdzsákot?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy jumurdzsákot akarják felrobbantani de az öltözete miatt a janicsárságott robbantják fel.Sajnos nekem ennél több infó kell léci segítsetek,Vagy itt mondja meg valaki vagy mondjatok egy oldalt ahol ezt megtalálom.
2013. máj. 27. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Na, most majdnem mondtam valami csúnyát, hogy kit akartak felrobbantani, de visszafogtam magam.


Te milyen könyvet olvastál? :)

Gábor pap fel akarja robbantani a török szultánt, de összetéveszti a janicsáragával.

[link]

2013. máj. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, téves a kérdésed, mert nem Jumurdzsákot akarják felrobbantani, aki egy török janicsár, félszemű és ő a "főgonosz" a történetben.

A török szultán, Szulejmán nagy sereggel érkezik Magyarországra. Gábor pap és Gergely őt akarják felrobbantani, azaz merényletet terveznek ellene.

Előző nap megteszik az előkészületeket.

Másnap hajnalban Gergely arra ébred, hogy a pap már nincs otthon. Egy búcsúlevelet hagyott hátra csak és a török gyűrűt, ami Jumurdzsák szerencse-hozó gyűrűje, talizmánja

volt. / A pap elvette tőle még a regény elején, de életét megkímélte./

Gergely Tulipánnal, Cecey Péternek, Éva apjának a török szolgájával indul Gábor pap után.

Végignézik a török sereg vonulását, Tulipán mutatja be Gergelynek a sereg különféle alakulatait, katonáit.

Éppen a díszes öltözetű janicsár aga, a janicsárok vezére ér oda, ahol a robbantást előkészítették, amikor bekövetkezik a detonáció.

Gábor pap sajnos összetévesztette feltűnő öltözéke miatt a janicsár agát a szultánnal.

Így a szultán életben marad. A pap halálosan megsérül, Gergelyt és Tulipánt elfogják.

Ezután következik az a rész, amikor Hajván, a nagydarab török katona a pergamenek titkát kérdezi meg a rab Gergelytől, és a fiú félrevezeti őt, de kiszabadul a fogságból.

Ez már egy másik történet, nem tudom, erre is szükséged van-e, mert akkor folytatom.

Szia !

2013. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a sok kedves komentet de egyik sem segített és igen összetévesztettem így utólag már látom.
2013. jún. 6. 08:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért nem segített?

Első válaszoló elküldte a linket, ahol megtalálod azt a részt, amikor Gábor pap és Gergely elmennek helyet keresni, hogy hol helyezzék el a robbanóanyagot.

Végül pedig a pap felrobbantja a janicsáragát, és persze a körülötte lévő janicsárokat is. Úgyhogy nemcsak egy ember halt meg.

Erzsimama pedig elmesélte neked, hogy történt ez a dolog.


i az, amit még mindig nem értesz, vagy akkor tulajdonképpen mire is van szükséged?

2013. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azért nem segített mert a linken nem találtam meg ami nekem konkrétan kellet volna de már mindegy mert másról írtam egy fogalmazást.le is zártak 5-re úgyhogy már mind1
2013. jún. 24. 16:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jól sikerült egy másik témáról a fogalmazásod, és főleg, hogy ötös lettél irodalomból.

Gratulálok!

Köszi, hogy válaszoltál, kellemes pihenést, nyaralást kívánok Neked a szünidőben !

2013. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!