-Számítsuk ki, mennyivel emelkedik 3l víz hőmérséklete ha Q= 36000 J hőt közlünk vele.

-Mennyi hő szabadul fel 100g gőz lecsapódásakor?

-Mennyi hővel lehet 4kg jégből 50 celsius fokos vizet készíteni?

A számítás menetét is írjátok le pls.



2013. máj. 30. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Q=C x m x [delta]t, [delta]t = Q/(C x m)

C=4200 J/kg*K, m=3*10^-3 * 1000=3 kg

2. m=100g Lo=x J/kg Q=Lo*m=0,1*x J

3.m=4 kg Q=Qolv+Qmeleg

Qolv=Lo*m=x*m

Qmeleg=C*m*[delta]t=4200*4*50


Bocsi a spártai megfogalmazásért mobilró ennyi fért bele, ami esetleg tisztázásra szorul:

Lo - olvadáshő, fix adat, megtalálod

Ezek csak a számítások, az adatokat, átváltásokat írd makd ki precízen!:)

2013. máj. 30. 18:50