Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szophoklész Antigoné című...

Szophoklész Antigoné című olvasmányból mik a válaszok az alábbi kérdésekre?

Figyelt kérdés

1.Készíts vázlatot: családi kapcsolatok!

2.Kik lesznek az áldozatok?

3.A történet előzménye...(Antigoné,hogy kerül oda...,mért verekedtek össze...,stb.)


2009. okt. 6. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el és tudni fogd a válaszokat! Jó olvasmány, ne hagyd ki, én szerettem gimiben! :)
2009. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
már 2-szer elolvastam,de alig értettem meg és ezekre a kérdésekre nem tudok válaszolni....
2009. okt. 6. 15:29
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Én utáltam a kötelezőket olvasni, de ez nagyon tetszett, és 1 óra alatt kiolvastam! Nem nehéz olvasmány egyáltalán! Ha nem érted ott komoly értelmezési problémák lehetnek nálad! De szerintem csak lusta vagy, és el se olvastad, innen várod a választ! Kb annyira könnyű felfogni mint a kincskereső kisködmönt. Én a helyedben leülnék és elolvasnám. Remélem a többi válaszoló se ad választ a kérdésedre mert egyértelmű, hogy lustaságból nem is olvastad el csak azt mondod...
2009. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Egyetétek az előző válaszolókkal! Másrészt, szerintem ez benne van a tankönyvetekben is, ugyanis abban van műelemzés.. Sok sikert!
2009. okt. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
a 2. válaszadó csak 1 óra alatt tudta kiolvasni ? xD nekem 20 perc volt xD amugy milyen verekedés én elolvastam dogát írtam feleltem (5ösre) és milyen verekedés ?:O:O:O:O:OO:O:O:O: és kik lesznek az áldozatok hát kron és anitgóé és én nem fogok itt vázlatot írni tiszta egyszerű mondjuk olvasd még hozzá el az oidipuszt és minden kivilágosodik :D oidipusz+anyja=antigóné,iszméné,pölüneikész,eteoklész tolsó kettő megöli eymást kreón nagybácsi fia haimón + antigóné többet nem segítek ;)
2009. okt. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ha felteszek 1 kérdést akkor nem kioktatást kérek..szóval köszi a semmit.:S
2009. okt. 7. 21:37
 7/12 anonim válasza:

Antigoné és Iszméné testvérek. Haimon Kreón fia, Euridiké Kreón felesége (és azt hiszem anyja is). Valamint Antigoné és Haimon jegyesek.

2. Haimon, Antigoné, Iszméné (azt hiszem), Euridiké

3. Volt ilyen? :) Mármint Antigoné testvérei miért ölték meg egymást?


De őszintén, könnyebb olvasmányt mint az Antigoné nem igen fogsz kapni. 40 oldal és egyszerű szöveg

2009. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A magyar oktatás szégyene hogy görög műveket KELL elolvasni a gyerekeknek, alap magyarórán.OLVASSA EL AZ AKI MAGYARTANÁR AKAR LENNI.SZÁNALMAS!
2010. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ha a tébai mondakört ismered, akkor a következőket megérted.

Antigoné ... Oigiusz és Iokaszté lánya

Iszméné... Antigoné testvére

Kreón ... Iokaszté testvére, Oidipusz sógora

Haimón ... Kreón fia és egyben Antigoné jegyese

Eurüdiké ... Kreón felesége

Teiresziász ... vak jós



CSelekményét elég nehéz lenne röviden leírni. A tébai mondakört pedig ismerni kell hozzá. Egyébként az interneten találsz rövid tartalmat róla

Áldozat mindenki, mert Kreón elveszíti családját, Antigoné is meghal.. viszont Antigoné tragikus hős, mert az emberség, szeretet és az isteni törvények nevében "harcolt"

Miért támadtak egymásra az pedig benne van a thébai mondakörben!

Remélem segítségedre vált ez az információ

2010. ápr. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ember. fél éve be kellett adni a füzetet a kérdésekkel.minek válaszolsz most?
2010. ápr. 30. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!