Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mesélnétek személyes élményeke...

Mesélnétek személyes élményeket a Kádár-korszakról?

Figyelt kérdés
Nem ilyen különleges dolgok érdekelnének, csak olyan általánosak, mindennaposak.

2013. máj. 30. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerelmes lettem, feleségül vettem, gyerekeink lettek.


Ez egy jó film a korszakból, egy extrém sztorin keresztül mutat be amúgy mindennapos dolgokat:

http://www.youtube.com/watch?v=xjfbpdCPZtY

Ez meg egy másik hasonlóan jó film;

http://www.youtube.com/watch?v=Ng0cnQ4vm6I


Mindkettőben ott van valahol a rendszer lényege is, a kritikai megjegyzéseken kívül a mindennapos történetek.

Ha mindennapos történetek kellenek, akkor Bertha Bulcsu mellett mondjuk tudom ajánlani Moldova György 20 évesnél régebbi írásait.


Bertha Bulcsu digitalizált írásait itt találod:

[link]

Moldova György digitalizált művvei:

[link]

És még van nagyon sok jó a pim weblapján.

2013. máj. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon szívesen mesélnék személyes élményeket, de a múltkor is lepontoztak egy hasonló kérdésnél. Valószínű azért, mert 3 éves voltam a rendszer megszűntekor, pedig arról nem tehetek.
2013. máj. 31. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
ha küldesz üzit mesélek :)))
2013. jún. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szürke, vigasztalan utcán szomorú, rosszul öltözött emberek. Elmegyek a hot dog-os bódé mellett. Az újdonság 20 forintba kerül. Elég sokat kell mennem, mire elerek az egyetlen, vasárnap is nyitva tartó boltig (ez is újdonság, legalábbis Budapest külvárosában). Ot éves vagyok, és 1982-ot írunk. Az üzlet nem önkiszolgáló, a pultbol adnak. Egyféle kenyér, párizsi, valami, kolbász és talán tartós cikkek: liszt, zsír, olaj, ilyesmi, vörös- és fehérbor, valamint sör. Én csak fel kiló kenyeret kerek, és két üveg sört a malacsulthoz, hogy apuka ralocsolja. Távozom a sörrel, és a kenyérrel, jól elteszem a visszajárót. Szépen köszönök a Hofiszeru, kopasz, sárga üvegu szemüveget viselő bácsinak, aki apám ismerőse, és Gézának hívják, mint Hofit, tovabba tudom róla, hogy “munkásőr”, bár nem világos, hogy mit is őriz, és kitől. Mikor hazaérek, kiderül, hogy az egyik üveg sörbe két eger fult. Apámmal visszamegyünk, nagy botrány van, a sört a férfi eladó kicseréli.
2020. jan. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!