Normális a matektanárom? "Mennyi az esélye annak, hogy a 6. kihúzott szám után első kép találatom legyen a LUXOR nevű játékon?

nem lehet ugye az első 6 szám között R vagy L, ill nem lehet 2nél több U,X,O az első 6ban.
2013. jún. 1. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Normális, te nem ismered a Luxort.


[link]



"Kép" találat: ha a középső 3x3-as négyzetben található 6 szám mindegyikét kisorsolták.

2013. jún. 1. 22:02
 2/9 anonim ***** válasza:
igen, 2-2 u, x és o kell hozzá :)
2013. jún. 1. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:
számold ki...
2013. jún. 1. 22:28
 4/9 A kérdező kommentje:
fogalmatok sincs, ugye?
2013. jún. 1. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:
nem is érdekel
2013. jún. 1. 22:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű valószínűségszámítás:


Összes eset: 75 számból kell kiválasztani 6-ot, ezt (75 alatt a 6)-féleképpen tehetjük meg.


Kedvező eset: 16-60-ig (45 számból) kell kiválasztanunk 6-ot, amik jók nekünk, ezt (45 alatt a 6)-féleképpen tehetjük meg.


A klasszikus valószínűségi modellel: kedvező eset/összes eset=(45 alatt a 6)/(75 alatt a 6)=(45*44*43*42*41*40/6!)/(75*74*73*72*71*70/6!)=8145060/201359550=0,0405=4,05% az esély.

2013. jún. 3. 14:46
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Uram a választ, de ez nagyon sok. Kérem számolja újra, mert ez nem jó!
2013. jún. 3. 20:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem is lehet kiszámolni, hiszen függ a többi játékos szelvényeitől is, aminek száma változó.
2013. júl. 26. 18:44
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: de, ki lehet számolni, hiszen 6-nál kevesebb kihúzott szám esetén kizárt, hogy másnak már legyen előtted képe.
2014. márc. 5. 03:10