Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az ember tragédiájában két...

Az ember tragédiájában két elvont eszme jelenik meg: a jó és a rossz, valamint a szellem és az anyag?

Figyelt kérdés
Mi a szerepük és vajon elérhető-e a kettő közötti egyensúly, vagy kénytelenek vagyunk valamelyiknek alárendelni magunkat, szerintetek? Nem találtam erről semmit, kérlek segítsetek!
2013. jún. 3. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ember tragédiája sokkal összetettebb ennél. Egyáltalán nem a jó és a rossz küzdelme áll a középpontjában. Az a legszebb az egészben, hogy széles teret hagy a nézői/olvasói reflexióknak. A megoldást nem az interneten kell keresgélni. Ez a mű gondolkodni tanít bennünket. Gondolkodj te is. Ajánlom figyelmedbe Hubay Miklós "Aztán mivégre az egész teremtés" című könyvét.
2013. jún. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hiába gondolkodok! Kevés vagyok én ehhez, de muszáj megírnom az elemzést, és nem tudok mit kezdeni ezzel a szemponttal.
2013. jún. 3. 10:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor vedd sorra a színeket. Mi a jó és mi a rossz? Egyiptomban a zsarnokság, a rabszolgatartás a rossz, a demokrácia és a szabadság eszméje a jó. Rómában az erkölcstelenség, a kicsapongó életmód a rossz, a keresztény erkölcs pedig a jó. És így tovább. Egyensúly? Aligha. Szellem és anyag. Rómában az utóbbi áll a középpontban, Konstantinápolyban az előbbi - a másikat teljesen kiszorítva. Egyensúly? Aligha.

(Azért zárójelben hadd kérdezzem meg: elolvastad te ezt egyáltalán?)

2013. jún. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elolvastam, még a filmet is megnéztem, de nem nekem való, nem 17 éveseknek írta Madách ezt a drámát!
2013. jún. 3. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!