Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az 1,2,3,4 számjegyekből hány...

Az 1,2,3,4 számjegyekből hány darab háromjegyű hárommal osztható számot képezhetünk?

Figyelt kérdés
a számjegyeket természetesen többször is fel lehet használni, tehát pl.: a 111 is jó.
2013. jún. 4. 19:47
 1/7 doracell ***** válasza:

Nem szeretném megoldani helyetted, de segítek:


Nyilván ilyen az 111, 222, 333, 444.


Ha 2 db egyes van benne, akkor milyen szám jöhet melléjük úgy, hogy a számjegyek összege osztható legyen 3-mal? Ez hányféle sorrendben lehetséges?

Ugyanezt nézd végig 2 db kettessel, hármassal, négyessel.


Utána már csak azt kell nézni, hogy 3 különböző számjegy hogyan lehet, és hogy ennek hányféle elrendezése van.


Próbáld meg kiszámolni, tényleg nem nehéz.

Ha elakadsz, szólj :)

2013. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én úgy magyaráznám hogy megkeresed azokat a kétjegyű számokat amik ezekből kirakhatóak(12,21,24,33,42) és oszthatóak 3al. Ezek ugye 5 db és mivel az első helyen teljesen lényegtelen hogy mi áll a 4 szám közül és függetlenek, ezért szorozni kell(Véleményem szerint 5x4=30 de gondold végig ha nem :) )

1. pedig javítsd ki ha nemígyvan

2013. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 doracell ***** válasza:

Második,

Sajnos ez így nem fog működni :( Az utolsó 2 számjegyből nem fogod tudni, hogy 3-mal osztható-e egy háromjegyű szám...

A példádnál maradva, mivel a 12 osztható 3-mal, nyilván nem lehet pl. 1 az első számjegy, hiszen ennek értéke 100, ami viszont nem osztható 3-mal.

Én továbbra is úgy gondolom, hogy az a legegyszerűbb megoldás, amit feljebb már leírtam :S De természetesen nyitott és meggyőzhető vagyok :)

2013. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tényleg az a legegyszerűbb,de azt hittem van egy úgymond "matematikusabb" megoldás is a feladatra, ha érted mire gondolok.
2013. jún. 4. 22:14
 5/7 doracell ***** válasza:

Igen, értem, de mivel nem túl bonyolult a feladat, én nem igazán kerestem agyafúrtabb megoldást. Még így is tízszer annyi idő volt leírni, mint végiggondolni :S

Persze a rendezgetéseket nem úgy gondoltam, hogy írogasd fel egyenként, csak annyit, hogy

1,1,4-> 3 lehetőség,

1,4,4-> 3 lehetőség,

1,2,3-> 6 lehetőség,

2,3,4-> 6 lehetőség.

De ha rájössz valami trükkös / gyorsabb megoldásra, akkor légysz. oszd meg velünk :)

2013. jún. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Juj csúnyán beégtem, akkor nézzük az utolsó 2 számjegyet ha 4el osztható.

Igazatok van :D

2013. jún. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 vurugya béla ***** válasza:

Nézzük meg, milyen osztási maradéka lehet 3 számnak, ha összegük 3-mal osztható:

0,0,0

1,1,1

2,2,2

0,1,2

eszerint 4 esettípus van:

1. típus: csak a 333 a jó szám

2. típus: mindhárom jegy lehet 1 vagy 4, azaz 2^3=8 eset

3. típus: csak a 222 a jó.

4. típus: 123 és 423 permutációi a jók. Ez kétszer 6 eset.

Összesen: 1+8+1+2*6=22 eset.

2013. jún. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!