Valaki segítene ebben a kombinatorikai/ valószinűségszámításos feladatban?

Figyelt kérdés

Magyar kártyából húzunk 6 lapot mekkora az esélye hogy legalább 1 király lesz köztük. Ezt úgy oldottuk meg hogy az összes(32C6) és a kedvező az pedig esetvizsgálat volt (4C1)(28C5)+(4C2)(28C4)+(4C3)(28C3)+(4C4)(28C2)

Nem tudtam hogy jeloljem az x alatt az y-t ezért (XCY) -nal jeloltem mert a számológépemen is így van.

A kérdésem az hogy ahogy én próbáltam kiszámolni a kedvezőt miért nem jo mert más megoldás jött ki. Ahogy én csináltam volna: (4C1) a négy királyból kihuzunk egyet. Ezt négyfélekpen tehetjük meg majd ezt szorozzuk (31C5)-tela maradék 3 lapból akármelyik ötöt kihüzhatjuk lesz egy kiraly a 6 lap között de az is lehet hogy több lesz mert a 3 maradék király is ott van a 31 lap között tehát az én logikám szerint ez magában foglalja az összes többi esetet. Valaki el tudja magyarázni miért hibás ez?



#kombinatorika #valöszinűségszámítás
2013. jún. 5. 18:31
 1/3 A kérdező kommentje:
*a maradék 31 lapból akármelyik ötöt kihúzhatjuk
2013. jún. 5. 18:33
 2/3 anonim ***** válasza:
Addig rendben, hogy ebben benne van az összes eset, de van egy csomó, amit többször is megszámoltál (konkrétan azokat az eseteket számoltad többször, amikor legalább 2 király van a 6 lapban, némelyiket lehet, hogy 3-szor vagy 4-szer is megszámoltad).
2013. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ááá mostmár értem nagyon köszönöm :DD
2013. jún. 5. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!