Hogyan kell kiszámolni a cos (-5pí/4) pontos érékét?


Ha jól gondlom a pí az egyenlő 180-al. Tehát:


-5*180/=-225


cos-225= -0,7071


itt most nem tudom

cos-1 -0,7071 vagy cos-1 0,7071

az elsővel az eredmény 135fok, a másodikkal 45fok



2013. jún. 11. 11:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom jól csináltam-e, helyes e valamelyik végeredmény. Sinussal gondolom ugyanígy kell, csak ott értelemszerűen nem cosinussal hanem sinussal számolok, más különbség nincs.
2013. jún. 11. 11:52
 2/6 A kérdező kommentje:

Elírtam:

-5*180/4=-225 ***

2013. jún. 11. 11:53
 3/6 anonim ***** válasza:
A -225fok a 2. síknegyedbe esik, mivel ez 360-225=135 fok. A koszinuszt mindig az X tengelyen nézzük ezzel a módszerrel. Mivel tudnod kell, hogy a cos45=(gyök2)/2, és a (második mondatom miatt) cos135 hasonló a cos45-höz, csak a -1 szerese.
2013. jún. 11. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, tévedsz. Szinusz esetén a síknegyedes módszerrel az Y tengelyről kell leolvasni az értékeket, ezáltal az első és második, vagalmint a 3. és 4. síknegyedben lévő értékek lesznek egyenlők.
2013. jún. 11. 11:57
 5/6 A kérdező kommentje:

De most akkor melyik a helyes végeredmény?

A 0,7071=(gyök2)/2 ami vagy 45fok vagy -1el számolva 135 fok. Most melyik a helyes?

2013. jún. 11. 12:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondom, a tengelytől függ. Cos135 a második síknegyedbe esik, és mivel koszinuszt az X tengelyen nézzük, és látod, hogy az negatív (dettó ugyanúgy, mintha a koordinátarendszeren néznéd, Y tengelytől balra negatív, tőle jobbra pozitív)
2013. jún. 11. 12:13