a feladat:

Négy természetes szám összege 36.Ha az elsőhöz hozzáadunk 2-t, a másodikból kivonunk 2-t,a harmadikat szorozzuk 2-vel, a negyediket osztjuk 2-vel, eredményül minden esetben ugyan azt kapunk.Határozd meg a számokat.


le kellene vezetnem holnapra vagy feketepont és jön az 1-es:(



2013. jún. 12. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Segítek, ha mellőzöd többet a "plsss" címszó alatt futó b*ziságot.

a+b+c+d=36

a+2=b-2=2*c=d/2

Tehát külön-külön levezetheted az egyes számokat:

a+2=b-2 -> b=a+4

a+2=2*c -> c=(a+2)/2

a+2=d/2 -> d=2a+4

Ezeket visszaírod az első egyenletbe:

a+(a+4)+[(a+2)/2]+(2a+4)=36

4a+8+[(a+2)/2]=36

8a+16+a+2=72

9a+18=72

9a=54

a=6

Ebből pedig vissza tudod keresni a többi számot:

b=10

c=4

d=16

2013. jún. 12. 14:41
 2/2 A kérdező kommentje:
ÁÁÁÁ köszi életmentő vagy!!!!
2013. jún. 12. 18:25