Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mire költitek a zsebpénzeteket...

Mire költitek a zsebpénzeteket? Dolgoztok, vagy szülőktől kapjátok? DSD-re készülök, és a témám: a pénz szerepe a fiatalok életében.

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mióta gimis vok (2 éve) nem kapok konkrét zsbpénzt,hanem ha kell pénz akkor kérek és általában kapok is.Na ezt a kérek pénzt persze ne 10ezernek értsétek,hanem úgy 1000ft-nak,ezzel ki kell tartanom úgy 1-2 hétig.de persze ha elmeek bulizni mindig kapok pénzt.hogy mire költöm?attól függ,de általában büfébe kajcsira,v ha vmi alkalom van (barátom szülinapja,1 év...)akkor arra de ahhoz mindig adnak külön pénzt is.ha meg vmi nagy összeget kapok karácsonyra,szülinap... akor általában ruhára vagy ami épp kell :)

rem segítettem

2009. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

szia! bulizni meg barátokkal szórakozni, de ha nagy tervem van akkor arra gyűjtök mint pl a jogsim amit apránként raktam össze. szóval arra, ami éppen az élet hoz vagy én tervezek el :)

19/L

2009. okt. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Helló!

Én havonta kapok anyukámtól pénzt, amit piára, bulira,cigire, kottákra és "egyéb" dolgokra melyek az emberi jólétet megadják.

18/F

2009. okt. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Szia! :)

Én nem kapok zsebpénzt, kérni szoktam, és adnak is. Persze nem sűrűn kérek (csak akkor, ha valami fontos dolgot kell megvenni vagy mondjuk már ezeréves holmikban járok :D), reggelente 500Ft-ot kapok mindig kajára, innivalóra. Akkor sulis-dolgokra (most vettek anyumék egy elég drága számológépet). Szülinapomra pénzt kapok legtöbbször, azt ruhákra költöm, meg könyvet veszek magamnak (nah, ez a ritkább eset, pedig annyira szeretek olvasni). Szerencsére spórolós vagyok, nem szeretek költekezni, csaj létemre nem szeretek vásárolni sem, bármennyire is hihetetlen, de sajnálom a pénzt "hülyeségekre". :D

Remélem valamennyit segítettem, és sok szerencsét!

2009. okt. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Én havonta kapok 2000 ft-ot, mivel reggelente 3x 1 héten apukám visz az iskolába, olyankor reggel ő vesz nekem egy kis ennivalót, amúgy meg a 2000-et a többi napon kajára költöm, de spórolós vagyok, ezért mindig marad belőle, azt elrakom és gyűjtöm...még nem tudom mire, de 16 éves vagyok, lassan kikerülök a nagy betűs Életbe, és akkor ki tudja még, hogy mire lesz jó majd, hogy nem költöttem el hülyeségekre.

ezen kívül születésnapomra és névnapomra 10000 ft-okat kapok, amit többnyire ruhákra és könyvekre költök, de ez ki van kötve hogy ezt a pénzt el KELL költenem, mert azért kaptam, mert nem tudják, hogy mit adjanak nekem.


remélem segítettem.

2009. okt. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Hát... én hetente egy ezrest kapok. Próbálom beosztani. Kaja, egy kávé a büfében, ha érzem, hogy a következő órámon már nem tudnék ébren maradni... Ha sikerül spórolnom egy keveset, könyveket veszek, vagy ebből a heti ezresből 2-3 hónap alatt összespórolok egy új cipőre vagy farmerra. Ez van.

2009. okt. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg még annyit, hogy én nem szívesen fogadok el pénzt a szüleimtől. Egyrészt, mert van hova tenni, másrészt mert nem én dolgoztam meg érte. Sokkal szívesebben költenék a saját, munkával megszerzett pénzemből.

Előző voltam. 17/L

2009. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sincs zsebpénz, kérek és adnak.

Régebben, mikor középsulis voltam, szóltam hó elején, hogy bérletet kell vennem, kaptam 5ezer forintot, abból megvettem a bérletet, többször reggelit és ha maradt még pénzem, akkor valami ruhát (póló, alsónemű, felső) ha valami megtetszett, de nem tudtam megvenni, szóltam és kipótolták. Többször járok suli után bevásárolni, azt is a "sajátomból" fizetem. Ha telefont kell tölteni csak szólok és már mehetek is a postára :) ugyanez van akkor is, ha szülinapi vagy bármilyen más ajándékot szeretnék venni. Nem titkolom el, megmondom kb mit szeretnék, és adnak pénzt. Alapjába véve spórolós vagyok, én sem veszek hülyeségeket, próbálok olcsón vásárolni. Nem járok sűrűn soppingolni, de ha megyek, az 10-15ezer tuti :S nadrág, felső, esetleg cipő, táska.. de nem járok műkörmöshöz, szolizni, kávézóba, étterembe, ezekkel rengeteget spórolok :P

2009. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

én havonta kapok 6ezret, és AVON-ból rendelek, vagy ruhákra költöm.

Ha valamilyen ünnep van, arra vagy kapok külön pénzt, vagy spórolok.

Egyébként reggelire minden reggel +500huf.

2009. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy 13 éves lány vagyok.

Én nem kapok zsebpénzt, csak ilyen "vegyél magadnak ajándékot ebből" pénzt, meg bizonyítványra, meg csak úgy a nagymamámtól, hogy vegyél fagyit, túl vékony vagy! :D


Én már időtlen idők óta gyűjtöm, néha füvet nyírok, meg ilyenekkel, és 100ezer összegyűlt tavaly, de kölcsönadtam szüleimnek, így most jelképesen a bankban van. Itthon már megint van 140ezer. Most csak azt a rengeteg fémpénzemmel vásárolok, javarészt. Ezt a pénzt elteszem későbbre, hiszen rengeteg olyan dolog lesz gimiben, főiskolán, amire kelleni fog ez az összeg. Utazások, tanulás...


Ám nagymamám születésem óta tesz be havonta pénzt a bankba, így mire 18 leszek, 3 millióval kezdem meg az életemet. Én figyelek arra, hogy a jövőmet tényleg, szépen, egyensúlyban indítsam. :D

2009. okt. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!