Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az Almási Alexandra : Életed...

Az Almási Alexandra : Életed Könyve című verset milyen hangsúlyozásokkal lehet a legjobban elmondani?

Figyelt kérdés
ballagás alkalmából engem kértek meg, hogy olvassam fel...

2013. jún. 17. 14:43
1 2
 1/17 BKRS ***** válasza:

Hát nem egy kimondottan ballagási vers, mindnesetre ha nekem kéne felolvasnom, akkor vigyánék nehogy túlhangsúlyozzam, úgy olvasnám fel mintha próza lenne, mintha egy használati útmutatót olvasnék fel mondjuk egy vasalóhoz. Tudod hogy kell kérdő, kijelentő és felkiáltó mondatokat felolvasni, tudod hogy mit kell csinálni amikor vesszőhöz érsz, ennyi elég is itt. Egy ilyen közérthető szöveg az minden előadói adalék nélkül megteszi a magáét. Apró trükkök mehetnek az előadásba, de ehhez jól képzett színművésznek kell lenni, mert nagyon könnyű velük átesni a ló tulsó oldalára, és ezzel többet vesztesz mint amennyit nyerhetsz azzal, ha eltérsz egy semleges felolvasástól. Amivel esetleg érdemes játszani az az, hogy mennyi szünetet hagysz a vesszőknél. Ne legyél szégyenlős, a legtöbb amatőr előadónál az egy hiba, hogy elkapkodják a szüneteket.

Olvasd fel minnél több embernek mielött elő kell adnod.

2013. jún. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ilyen dilettáns verseket inkább ne olvass fel. Vagy rokona vagy a "költőnek"?
2013. jún. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Vagy osztálytársa? Vagy... netán a szerzőhöz van szerencsénk?
2013. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

na jóó lebuktam....

ém vagyok Almási Alexandra..

2013. jún. 18. 12:37
 5/17 BKRS ***** válasza:
Tök mindegy mit akar, ha ezt a verset akarják felolvastani vele, akkor nincs sok választása.
2013. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Jól sejtettem. Tehát, Alexandra ezzel a verssel az a baj, hogy olyan, mint egy századfordulós, vagy akár 19. századi emlékkönyvvers. Egy agyonkoptatott allegóriára fűzöd föl az egészet. Próbáld meg kerülni a közhelyeket, és ne akarj mindenáron bölcs lenni, ne akard az emberiséget az igaz útra terelni, mert egyrészt úgysem fog menni, másrészt ebből színvonalas, 21. századi vers nem születhet. És a legfontosabb: olvass minél több 20. és 21. századi költőt: Pilinszkyt, Weeörest, Nemes Nagy Ágnest, Csoóri, Tandorit és még sorolhatnám napestig. Hozzájuk képest alkoss valami eredetit, mert egyáltalán nem vagy tehetségtelen!
2013. jún. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ugyanazon a weblapon van AA-nak egy másik verse is, az már jobban témába vágna ha már ballagásról van szó, csak hát az meg kényelmi rímelésű.
2013. jún. 19. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Kedves kérdező :) Örülök hogy ennyire jól szórakozol :)



na jóó lebuktam....

ém vagyok Almási Alexandra..?? :D ezen most nagyon jót nevettem ;)


csak nem vissza szeretnél élni az verseimmel?:D vagy írjak neked is?:)


a válaszolóknak meg üzenem ha már időt szántam rá hogy ilyet"alkossak" akkor nyilván az a minimum hogy tudom hangsúlyozni is. Mindenesetre egy "elnézést" szívesen elfogadnék :))

2013. júl. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
"Nem a pacsirta fontos, csak a dal." (Juhász Gyula) Ez a "dal" pedig elég hamiskás. Ettől függetlenül bizonyára jól tudod hangsúlyozni...
2013. júl. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
nem arról van szó hogy én jól tudom-e hangsúlyozni..hanem arról hogy más az én tollaimmal ékeskedik..megpróbál beállítani rossz szemszögből..de az eszébe se jut a kérdezőnek hogy a valós személy ezt mind olvasta :)
2013. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!