Hogyan tudok kiszámolni 2 vektor által bezárt szöget? A levezetés is érdekelne. A két vektor: a (-2;10) és b (5;7).


2013. jún. 19. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Skaláris szorzat segítségével pl.


Legyen v1(a1,b1) és v2(a2,b2), akkor a skaláris szoratuk:

a1*a2+b1*b2 = v1*v2 = |v1|*|v2|*cosX (ahol x a bezárt szög)


Ismert, hogy |v1(a1,b1)| = ngyök(a1^2 + b1^2).


Innentől kezdve cosX-t meg tudod adni a négy koordínáta segítségével és arccos-szal meg van a bezárt szög.

2013. jún. 19. 15:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha részletesebb magyarázat szükséges:

http://www.youtube.com/watch?v=qsR2pj-A3VM

2013. jún. 19. 16:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha van időtök, levezetnétek nekem a példán, mert nem világos. Nem nem értem, hogy akkor ez egy egyenlet már vagy csak a levezetés eleje.
2013. jún. 21. 06:05
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem 80 fok jött ki, az jó? Előre is köszönöm.
2013. jún. 21. 17:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy jöhetett ki 80°? Nem érthető a videó, vagy nem volt időd megnézni?

Itt a feladatod:

[link]

2013. jún. 21. 18:00