Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki aki jól beszél angolul?

Valaki aki jól beszél angolul?

Figyelt kérdés

Jövöhéten érettségizek angolból és a családról szóló tételem még nincs kidolgozva és nem is tudom,mert nem vagyok jó angolos,de hazudni sem szeretnék benne ezért kérem a segítségeteket,ha valaki jó angolos akkor leírom a történetet és nagyon megköszönném, ha lefordítaná nekem. Nagyon fontos lenne és nagy segítség :)


Család


A családomról való kérdéseket szivesebben elkerültem volna,de mivel most érettségin vagyok ezért beszélek róluk pár mondatban. Anyukám neve Sarolta 45 éves , nem sok mindent tudok róla,nem tartom vele a kapcsolatot,de nem is keress. 10 éves voltam amikor egy férfi miatt elhagyott, azóta apukám nevel. Sokat köszönhetek apukámnak,akit Jenönek hívnak ö 53 éves és pont ma van a szülinapja! Bolti eladó a szakmája, de jelenleg is Hollandiában dolgozik már 5 éve.

E miatt kollégiumban élek. 3 testvérem van , 2 növérem és egy bátyám. A kisebb növerem Sárika 25 éves van 2 gyereke egy fiú és egy lány. Salgótarjánban élnek. A nagyobb növérem Karolina 29 éves 4 gyereke van 3 fiu és egy lány, ö már 8-9 éve dolgozik külföldön,ahol megismerkedett egy arab Marocco-i sráccal és hozzáment feleségül. A batyám Jenci 32 éves két fia van és Hollandiában él 3 éve.

Amióta anyukám elment valamint apukám is kiment dolgozni a család eléggé széthullot, mindenki messze van egymástól és így tovább.. Magamról annyit, hogy Emökének hívnak 19 éves vagyok jelenleg még Tiszaújvárosban élek, de 3.án én is költözök ki apához valamint majd kint szeretném folytatni az Egyetemet. Sok célom van amit elszeretnék érni. És tudom, hogy ennyi rossz után már csak a jó jöhet az életemben!


Aki segít annak nagyon szépen köszönöm! :)


2013. jún. 20. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Family


I would wanted to avoid the questions about my family,but as I am taking my final exam,I talk about my family.My mother's name is Sarolta,she is 45 year old.I don't know too much about her ,i don't keep the contact with her,but she is not interested in me either.I was 10 years old,when a man left me,since that,my father grows me (up).I can say "thank you" to my father for a lot.His name is Jenő and he is 52 years old.He has his birthday exactly today.His profession is shop-keeper,but he has been working in the Netherlands for five years.

Because of that,I live in a dorm.I have two sisters and a big brother.My younger sister,Sárika, is 25 years old and she has two children:a boy,and a girl.They live in Salgótarján.My elder sister is Karolina,who is 29 years old.She has 4 children:three boys and a girl.She has been working abroad for 8-9 years where she got to know (vagy "met") an Arabic,Moroccan guy (de jobb a boy vagy a man) and theyy got married.My brother is called Jenci,he is 32 years old,he has two children.The children are both boys.Jenci has been living in the Netherlands for 3 years.

Since my mother died and my father went abroad to work,the family fall apart.Everybody is away from the others (azt is mondhatod:we are away from each others) and so on.I myself,my name is Emőke,I am 19 years old and I live in Tiszaújváros.But on the 3rd (third) of July ,I will move abroad,to my father and I would like to continue my studyings on a university there.I have many goals I want to reach.And I know that after so many problems,only the good things can come in my life!



Nem biztos hogy 100%-os.

Volt ahol ezt láttam a legjobb megfogalmazásnak.

Amúgy az a legjobb azért,ha többféleképpen is ki tudod fejezni.

Ha szeretnéd,és tudok,akkor még segítek ha valamit kell.

2013. jún. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen annyira aranyos vagy! :)
2013. jún. 20. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit :)

Örülök hogy segíthettem neked :)

2013. jún. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis pontosítás ehhez a mondathoz: I was 10 years old,when a man left me,since that,my father grows me (up). Ennek így az az értelme, hogy 10 éves koromban, amikor engem egy férfi elhagyott, azóta apa nevel. Szóval korrigálva: I was 10 years old when my mother left us because of a man and since then my father has been bringing me up.

Az utolsó bekezdésnél pedig az előző fordító azt írta, hogy amióta meghalt az anyukám, nem pedig amióta elment. Szóval ha azt ki akarnád javítani akkor: since my mother left us.

2013. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Bocsi az említett hibákért.

Neked második,köszi a javítást.

2013. jún. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Remélem nem haragszol ezekért az apró javítás ötletekért első fordító. Mert amúgy szerintem nagyon ügyesen lefordítottad a mondatokat és biztos nem kis munkád lehetett benne. :)
2013. jún. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem haragszom. Köszönöm :)

Igazából,nem mondanám túl nehéznek.A vége felé kicsit hosszúnak tűnt,de amúgy nem.



(16/L)

2013. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek! :)
2013. jún. 23. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!