Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lefordítanátok nekem ezt a...

Lefordítanátok nekem ezt a szöveget? és meg is csinálnátok? Past Simple

Figyelt kérdés

7. I married an American soldier

1. Read about Gloria Spitz, who is English. Complete the text using the

words in the box:

like in the films; so different from; time we danced ;

our lives changed; didn’t talk ;I couldn’t look at him;

was very worried; gave us chocolates; away in the war ;

came back for me



‘I Married a G.I.!’

‘Well, I was sixteen. It was 1942 and my mother and I lived in a small village in

the country. My father wasn’t there. He was (1)……………Suddenly, on 26th January,

(2)…………….Hundreds of American soldiers, G.I.s, came to our village. Ooh! We girls

in the village loved them! They were (3)…………….English boys. They talked to us.

They (4)…………..about cars and football. They (5)…………….and cigarettes. Every

day was like Christmas Day!

‘And the way they danced! Oh, they danced (6)…………..I met Hank at the

Saturday dance. I think I fell in love the first (7)……………..! I was so shy that

(8)…………., but he took me to the dance every Saturday after that. He told me he loved

shy English girls. My mother (9)…………….., because she didn’t know any American

people then. ‘In 1943 Hank went to France, but we wrote to each other. We wrote for two

years and at the end of the war he (10)……………… He took me to the States, to his

home in Arizona. Well, now we have four children and twelve grandchildren!’



2013. jún. 26. 21:21
 1/1 anonim ***** válasza:

1. away in the war

2. our lives changed

3. so different from

4. didn't talk

5. gave us chocolates

6. like in the films

7. time we dances

8. I couldn't look at him

9. was very worried

10. came back for me


Fordítás:

Összeházasodtam egy katonával(? nem tudom, hogy fordítsam a G.I.-t)

Szóval, 16 voltam. 1942 voltés anyukámmal vidéken egy kis faluban laktunk. Apa nem volt ott. A háborúban volt. Hirtelen január 26.-án az életünk megváltozott. Több száz amerikai katona jött a falunkba. Ó, mi falusi lányok imádtuk őket! Olyan mások voltak, mint az angol fiúk. Beszéltek hozzánk. Nem beszéltek kocsikról és a fociról. Csoki és cigit adtak nekünk. Minden nap olyan volt, mintha Karácsony lenne. És ahogyan táncoltak! Úgy táncoltak, mint ahogy a filmekben szoktak. Hankkel a szombati táncon találkoztam. Úgy gondolom, már akkor beleszerettem, amikor először táncoltunk. Olyan félénk voltam, hogy nem mertem ránézni, de ő minden szombaton táncolni vitt ezután. Elmondta, hogy szereti a félénk angol lányokat. Anya nagyon aggódott, mert nem ismert semmilyen amerikai embert akkoriban. 1943-ban Hank Franciaországba ment, de leveleztünk egymással. 2 éven át leveleztünk és a háború végén visszajött hozzám. Elvitt az Államokba, az arizonai otthonába. Most 4 gyerekünk és 12 unokánk van.

2013. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!