Megoldható egy ilyen egyenlet?


(x^x)^(x^x^x)=a


Adható rá megoldóképlet?


2013. jún. 28. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
1+1=2
2013. jún. 28. 21:36
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

x^(x^4)=a \vesszük mindkét oldal logaritmusát

lg[x^(x^4)]=lga

x^4*lgx=lga

x^4=lg(a/x) \mégegyszer logaritmus, és hasonló alakítgatás után:

4*lgx=lg[lg(a/x)]

4=lg[(lg(a/x))/x]


Szerintem valahogy így kellene gondolkozni.

2013. jún. 28. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Bocs, benéztem. :-)
2013. jún. 28. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megoldóképlet biztosan nem, mivel ez nem algebrai egyenlet. De megoldani attól még lehet.
2013. jún. 28. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Megoldóképlet nincs rá, zárt alakú.

Konkrét "a" esetére megoldható.

2013. jún. 29. 20:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy a függvényed ÉT része R-nek. Ebben az esetben a függvény görbéjének minimuma közelítőleg kiszámolható, amiből: ~0,80741 < a. Ezt figyelembe véve oldható csak meg valamelyik közelítő eljárással az egyenleted. a=2 esetén x~1,367899. Komplex eseten is el lehet gondolkozni...
2013. júl. 3. 19:08