Statisztika.206 darabos eredménynél alkalmazható-e a T-próba hipotézis vizsgálathoz?

Figyelt kérdés

A jegyzetemben az van írva, hogy kis elemszámú eredmények esetén (n<30) alkalmazható. De ha ez nem, akkor tudnátok mondani olyat, ami használható lenne? :)

Előre is köszönöm :)



2013. júl. 19. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Na most a t-(Student) eloszlás első három tizedese megegyezik a standard normális eloszláséval 180 -as szabadságfok fölött. (Táblázatból látható).

Alkalmazható lehet (ha a feltételei teljesülnek és megfelelő nullhipotézisre akarod használni egyáltalán), de a kritikus érték uaz lesz, mint az u-próbánál.


Ez attól függ, hogy milyen eloszlásból származik a minta, ismert-e a szórás, illetve milyen nullhipotézist szeretnél tesztelni...

2013. júl. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

Igen, minden szükséges egyéb adat megvan hozzá, csak elővettem az egyetemi jegyzeteimet, és ott azt találtam, hogy kis mennyiségű (jegyzet szerint kevesebb, mint 30) eredmény esetén célszerű alkalmazni.

Viszont nagymennyiségűt nem találtam a jegyzetben, és itt interneten sem. Valószínűleg rossz kulcsszavakkal kerestem..

Tehát akkor akár a T-próbát akár az u-próbát alkalmazom, azonos és a nullhipotézis elfogadására vagy elutasítására alkalmas eredményt fogok kapni?

:)

2013. júl. 26. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!