1, Egy 10 fokos lejtő 60 m magasra vezet fel. Milyen hosszú a felvezető út? 2, Heten futóversenyen vesznek részt. Hányféle dobogós helyezés lehetséges? 3, Jóska elfelejtette a PIN kódját. Arra emlékszik hogy az első jegy 5, a második 9, a harmadik 3,4,6 lehet. Mekkora valószínűséggel találja el?

2013. júl. 25. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:

1. 345,5 m, de nem biztos.:D

2. 7*6*5=210

3. na ebben most bajban vagyok, sosem volt pin kódom, de az nem 4-8 szám között kell lennie?

2013. júl. 25. 00:52
 2/8 anonim ***** válasza:

3,

kedvező eset: 1

összes eset: 3 (5-9-3; 5-9-4; 5-9-6)


valószínűség = kedvező/összes = 1/3

2013. júl. 25. 01:12
 3/8 anonim ***** válasza:
(feltételezve, hogy 3 jegyű kódról van szó)
2013. júl. 25. 01:13
 4/8 szpeti1991 válasza:

Ha pedig 4 jegyű a PIN kód, akkor az összes lehetséges variáció (és feltételezzük, hogy egy számjegy egyszer szerepelhet) 1*1*3*10, amikor 0 is szerepelhet, és 1*1*3*9, ha 0 nem szerepelhet.

Fontos lenne elmondanod, hogy 4 jegyű-e a PIN kódja, és hogy 0 szerepelhet-e benne (mert akkor a 4. számjegynél, ha van, és amiről semmit sem tudunk, 10 számjegy, 0 nélkül 9 számjegy közül választhatunk).

Így: 1/30 az esély a találatra, ha 0 is lehet a negyedik számjegy és 1/27 az esély, ha nem.

2013. júl. 25. 09:37
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat sokat segítettetek a matek tanárom csak három számot adott meg de nagy valószínűsége van hogy csak hibázott majd megkérdezem tőle ha találkozunk mert már nem egyszer rontott el feladatokat -_- de attól még kösz mindenkinek a segítséget
2013. júl. 27. 13:46
 6/8 A kérdező kommentje:
azt még le írnátok hogy hogy oldottátok meg ? és a pin kódosban nincs 0
2013. aug. 7. 14:46
 7/8 szpeti1991 válasza:
A harmadik feladatot úgy oldjuk meg, hogy az első és második számjegyet 1-ből választhatjuk ki (hiszen tutira 5, illetve 9), a másodikat 3-ból (hiszen 3 vagy 4 vagy 6), a negyediket 9 számjegyből (1 v 2 v 3 v 4 v 5 v 6 v 7 v 8 v 9), így a megoldás ezek szorzata: 1*1*3*9, ami 27. Az esély, hogy eltaláld: P=hasznos eset/összes eset, vagyis P=1/27, hiszen 27-ből (összes eset) egyetlen 1 a helyes (hasznos eset).
2013. aug. 7. 15:39
 8/8 szpeti1991 válasza:
A második feladat hasonló, mint az első: az első helyezettet 7 emberből "választjuk" ki, a másodikat 6-ból, mert 7-ből egy már első helyezett lett, a harmadikat 5-ből, mert a 7 emberből 1 első, 1 második már ki lett választva. Így: 7*6*5 a megoldás.
2013. aug. 7. 15:41