Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van egy feladat, amit régebben...

Van egy feladat, amit régebben tudtam, hogy hogy kell megoldani, de elfelejtettem, valaki segítene, hogy hogyan kell levezetni? (a feladat a leírásban)

Figyelt kérdés

emlékszem,hogy régebben meg tudtam oldani az ilyeneket,de elfelejtettem:

Láttál a boltban egy pólót 97$-ért.

Kérsz anyádtól és apádtól 50$-t. (50+50=100)

Megvetted a pólót, és maradt 3$.

Adtál az anyádnak és apádnak 1-1$-t.

Megtartottad a maradék 1$-t.

Így most anyádtól és apádtól csak 49$-t kaptál.

49+49=98+1 (a tiéd)= 99$ mi lett a maradék 1-el?


2013. aug. 1. 00:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó előtti sorig stimmel minden, a 49+49=98 nál ott nem számoltad bele, hogy maradt visszajáró nálad, mert ha 98-at kaptál és 97-ért vetted meg a pólót akkor ott marad megint 1. Az nincs beleszámolva, szóval 98+2 a 2 az nálad marad.:P
2013. aug. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oh köszönöm szépen :)
2013. aug. 1. 01:41
 3/4 bongolo ***** válasza:

Úgy is lehet fogalmazni, ahogy az első írta, de én jobban értem úgy, hogy nem hozzáadni kell a 98-hoz az 1-et (ami nálad maradt), hanem levonni. 98-1=97, annyiba került a póló.

Vagy máshogy: 100 dollárt nem kell kiadjon semmi, hisz nem 100-az kaptál, hanem 98-at. Az a 98 pedig a póló (97) plusz a nálad lévő 1.

2013. aug. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt egy hasonló feladat is!


3 ember bemegy egy motelba. A recepciós mondja, hogy 30 dollár egy szoba, így mindegyik fizetett 10 dollárt és elment a szobába. Kicsit később a recepciós rájött, hogy a szoba csak 25 dollár, ezért elküldte a hordárt a 3 férfihoz az 5 dollárral. Útközben a hordár nem tudta kitalálni, hogyan ossza el egyenlően az 5 dollárt a 3 férfi közt, így mindegyiknek adott egyet és kettőt pedig megtartott. Eszerint a három férfi 9 dollárt fizetett, ami 27-et tesz ki. Ha ehhez hozzáadjuk a hordár által megtartott 2-t, az összesen 29 dollár. Hol van az egy dollár?

2013. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!