Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lenne egypár (jó pár) kérdésem...

Lenne egypár (jó pár) kérdésem a Kőszívű ember fiaihoz. Tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

A következőkre lenne szükségem:

1.Rövid Jókai életrajz kb. 10-15 oldalon,

2.Reformkor főbb jellemzői(fogalma, művelődés, kutúra, kiemelkedő alakok stb.) kb. 10 sorban,

3.Melyik kort ábrázolja az író e művében? 3 sorban

4.Hogy értette azt Baradlay Kazimír, hogy a föld ne mozogjon, hanem álljon?

5.Milyen sorsot szánt fiainak?

6.Baradlayné alakja röviden, max. 4 sorban

7.Milyen céllal érkezett Richárd a zsibárushoz, miért mondott le róla, milyen eredménnyel távozott és miből derül ki hogy Richárd nemcsak erős, de tisztességes is?(huhh.)

8.A kézfogó c. fejezethez:

Rideghváry elismeri Baradlayné döntésének végzetességét és rendkívüliségét.Miért kétértelműek elismerő szavai?

9.Hogy értette ezt Baradlayné:Lélekcserélő idők járnak, fiam!

10. és utolsó:Hogyan utalnak vissza a rákövetkezendő mondatok a regény címére?

Bocsi a sok kérdésért, de sürgős lenne nagyon!Minden választ köszönök!

Puszi! xx



2013. aug. 7. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Kötelező olvasmányod ez? Pedig jó kis könyv, érdemes lett volna elolvasnod, akkor még a kérdésekre is tudnád a választ.
2013. aug. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos meghaltak már, és amíg éltek, addig is kitalált személyek voltak, hiába intéznél kérdést hozzájuk. Esetleg A kőszívű ember fiaival kapcsolatban lennének kérdéseid?
2013. aug. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első három Google kereső.


1. Jókai életrajza

2. Reformkor főbb jellemzői

3. Ez a másodikból következik.

[link]


Beírod a címeket, és a találatokból válogatsz.


4. A föld ne mozogjon, hanem álljon.


Meg akarja állítani a történelmi haladást.

Nem akarja meglátni azt, hogy a magyar nemzet /és más nemzetek is/ a saját jogaiért küzdenek, forradalmat akarnak, ami gyökeresen megváltoztatná az eddigi rendszert.

Görcsösen ragaszkodik a régi rendszerhez, a földet is megállítaná, vagy legalábbis azt a darabot, ahol fiai élnek.

Csak azért, hogy az általa elkezdett mű megvalósulhasson.


5. Milyen sorsot szánt fiainak?


Itt elolvashatod a 60 percben.


[link]


A lényege, hogy forduljanak szembe saját nemzetükkel, maradjanak talpnyalói az osztrák császárnak és az orosz cárnak.


6. Baradlayné alakja röviden:


A Habsburg-hű férjjel szemben a nemzetéhez hűséges anya irányítja és befolyásolja fiai életét.

Fiait hazahívja és a szabadságharc élére állítja őket.

Ödönt és Richárdot.


Itt megtalálod erzsimama váléaszát.

ennél jobban szerintem senki nem tudná megfogalmazni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


7. Milyen cél vezette Richárdot a zsibárushoz, és miért mondott le róla.


[link]


A zsibárus


8. A kézfogó napja c. fejezet


[link]

2013. aug. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A 3. válaszolónak köszönöm szépen, az életem mentette meg :)

Az elsőnek üzenem hogy igenis elolvastam, de ezek annnnnnnyira hülye kérdések... a 2. meg no comment.Muszáj kötözködni?

2013. aug. 8. 18:18
 5/10 anonim válasza:
as
2013. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Kedves kérdező, te NEM olvastad el a regényt. Vagy ha elolvastad, nagyon komoly gondok vannak a szövegértéseddel. Ezekre a kérdésekre egy ép értelmű tanuló tud válaszolni, ha elolvassa a könyvet. Egyébként pedig te egy Z-generációs gyerek vagy, akitől minimum annyi elvárható, hogy az internetről képes legyen információt gyűjteni. Ha már könyvekből nem hajlandó.
2013. okt. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én tudod honnan találtam választ ezekre a kérdésekre ? Onann hogy akkor is ha nekem nem tetszett a könyv, de akkor is elolvastam ! A reformkort meg nem tudom hogy hanyadikos vagy, de mi igy 7.elejen vettuk ugyhogy lehet hogy mar ti is vettetek csak nem figyeltel, es nem maradt meg. Sot mi mar Temazarot es esszet is irtunk !!!! Ugyhogy drágám idelyelenne eszhez terni, mert elkezdodott az iskola haho !
2023. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
En aki most jott ra, hogy ez a kerdes 2013-as... 🤣🤣. En amikor a kerdes irodott csak harom eves voltam xd
2023. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is meglepődtem, hogy megjelent a megválaszoltjaim k9özött.

10 év eltelt azóta, hogy válaszoltam.

A 3-as válasz volt az enyém.

2023. okt. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, azóta sem olvasta el a kérdező. :)
2023. okt. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!