Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egri csillagokból Gábor pap...

Egri csillagokból Gábor pap jellemzése?

Figyelt kérdés
Már nyár elején kiolvastam a könyvet és már nem emlékszem rá. Kb. 2-3 mondat kell írni. Válaszotokat előre is köszönöm!

2013. aug. 26. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Szia !

Most olvastam a kérdésed, de mennem kell.

Holnap válaszolok, segítek.

2013. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

Gábor papot bízza meg Dobó István, még a regény elején, hogy az elárvult Bornemissza Gergőt Török Bálint udvarába vigye.

Gábor pap lelkiismeretes, szerető tanítója, nevelője lesz Gergelynek és a Török fiúknak.

Bátor, önfeláldozó tettre szánja magát, amikor a szultán elleni merényletre készül. Gergellyel együtt /ekkor már 16 éves/ készítik elő a robbantást.

Gábor pap hivatása, hite ellenére határozza el, hogy az országba nagy sereggel érkező szultánt felrobbantja.

Szándékában eltökélt, céltudatos, tudja, hogy vállalkozása nem veszélytelen. Gergely életét meg akarja kímélni, ezért a merénylet hajnalán egyedül indul útnak.

Búcsúlevelet ír a fiaként szeretett Gergelynek, és egyetlen kincsét, Jumurdzsák gyűrűjét ráhagyja.

A merénylet nem sikerül, díszes öltözéke miatt, tévedésből a janicsár agát robbantja fel a szultán helyett.

Súlyosan megsebesül, és később meghal.

Tettével a török szultán további hódítását, az általuk végzett pusztításokat, az öldöklést szerette volna megakadályozni.

2013. aug. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2013. aug. 28. 09:09
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Szívesen !

Volt egy kérdés ugyancsak tegnapelőtt, itt a Gyakori kérdéseken, a házi feladat kérdéskörben, a félelemmel kapcsolatban.

Ebben a válaszomban is szó van Gábor papról, ha ki szeretnéd egészíteni még több rá vonatkozó részlettel, jellemzéssel az olvasónaplódat, keresd meg !

2013. aug. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez amúgy nekem is sokat segített!! Nagyon köszönöm én is a válaszadónak!!
2021. febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!