9. -10. es fizika házifeladat forgatónyomatékos feladat levezetése, megoldása?


Hello!


Nem nagyon értem ezt a forgatónyomatékos feladatot. A feladat a következő:


[link]


Adatok:


F1 = 110N

F2= ?N

l = 8m

k1 = 3m

k2 = 5m


Valaki segítene nekem levezetni? Nagyon hálás lennék!



#erő #forgatónyomaték #9-es osztály #10-dik osztály
2013. szept. 8. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom az egész rendszer egyensúlyi, tehát mozdulatlan állapotban, van, emiatt


F1*k1 = F2*k2, ebből F2=(F1k1)/k2

2013. szept. 8. 13:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült megoldani. Köszönöm szépen!
2013. szept. 8. 13:22