Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítséget kérnék egy matek...

Segítséget kérnék egy matek feladatban?

Figyelt kérdés

Középszintű érettségire készülök októberben, és arra gyakorlok.

Ez elvileg egy egyszerű feladat, de egyszerűen képtelen vagyok rájönni a megoldásra. Régen csináltam már ilyet, még 9.-ben, és elfelejtettem a megoldási menetét.


Anna és Bori kifestenek egy szobát. Tudjuk, hogy Anna egyedül 3 óra alatt végezne a

teljes munkával, míg Borinak ez 4 órát venne igénybe. A festést Anna kezdi egyedül.

Egy óra elteltével Bori csatlakozik a munkához és közösen fejezik be. Mennyi ideig

dolgoznak együtt?


2013. szept. 8. 14:22
 1/2 SzSzabolcs ***** válasza:
100%
Az első órában Anna a szoba 1/3-át csinálja meg. A maradék 2/3-ot kell még megcsinálni, de mivel együtt dolgoznak óránként 1/3+1/4 (7/12) részével végeznek. Vagyis ahányszor megvan a 2/3-ban a 7/12 annyi ideig kell még együtt dolgozniuk.
2013. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm! :D
2013. szept. 8. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!