Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Gondolkodási módszerek,...

Bratilla kérdése:

Gondolkodási módszerek, matek. Ráér valaki egy kicsit segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolkodási módszereket veszünk, ez a 10. osztály végén van, de átcsúszott erre az évre. Szóval,a skatulyaelvet vettük utoljára, gondolom a feladatokat is az alapján kellene megcsinálni, de nem nagyon megy.


1) Egy zsákban 10 pár fekete és 15 pár barna, ugyanolyan méretű kesztyű van. (Az egy párban lévők nincsenek összekötve.) Legalább hány darabot kell csukott szemmel kihúzni a zsákból, hogy biztosan legyen köztük

a) két db különböző színű kesztyű

b) egy pár azonos színű kesztyű

c) egy pár nem feltétlenül azonos színű kesztyű?


2.) Legalább hány fős az az osztály, amelyikben van biztosan legalább négy olyan diák, aki ugyanabban a hónapban ünnepli a születésnapját?


3.) Igaz-e, hogy 11 egész szám között mindig van kettő, melyek különbsége osztható tízzel?


A segítséget előre is köszönöm! Jó lenne megérteni, mert hamarosan dolgozatot írunk :/


2013. szept. 8. 20:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem:

1a) 31, mivel 30 egyforma van (barna), ezért ha neadjisten csak azokat húzod ki akk utána már csak a másikból tudsz és így tuti különböző színű lesz

1b) előző alapján 32

1c)ez értelmetlen, ha 2 dbot kiveszel és nem számít a színe akk már ez is egy pár

2) kérdésben a válasz: minimum 4 fős, mivel tudjuk,h ennyien tuti vannak

3)sztem erre nincs válasz, mert túl tág az egész számok köre, de ha nem gépelted el és tényleg így szól a kérdés akk sztem hamis, mivel pl a 2 és 3 is egész számok aminek különbsége nem osztható 10zel

2013. szept. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!