Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek lecke pls 9. osztály?

Matek lecke pls 9. osztály?

Figyelt kérdés

Hány könyve van bandinak ha a következő állitásokbol csak 1 igaz?


Laci: bandinak 1000-nél tökk könyve van

Marci: nem,neki 1000-nél kevesebb könyve van

Tóni: Van neki legalabb 1 könyve



2013. szept. 11. 15:43
 1/9 anonim válasza:
szerintem laci.mert csak az első àllítàsba szerepel a bandi név
2013. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát így hirtelen azt mondanám, hogy 0 könyve van, és Marcinak van igaza.
2013. szept. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát a legalább egy lenne-mint Tóni mondja-ha ez igaz lenne, akkor 1000-nél kevesebb is lenne-ahogy Marci mondja- Szóval ebből ha az egyik igaz, akkor a másik is, szóval nem lehet csak egy. Tehát akkor így ezt a kettőt kizárva, szerintem 1000-nél is több, ahogy Laci mondja:)
2013. szept. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De ha 1000-nél tobb van neki, akkor a 3. állítás is igaz, de tudjuk, hogy pontosan 1 állítás igaz.
2013. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jé, tényleg:D:D:D

Hát akkor gondolom, nincs megoldás, mert ebből legalább kettő mindig igaz. Ezt írd oda, Kérdező!!:)

2013. szept. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a második válaszban leírtam, hogy 0 könyve van, ekkor csak a 2. válasz igaz :)
2013. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nahát, valóban!!:) Ez is igaz, hát akkor tényleg Marcié igaz, akkor tényleg nulla, akkor azt írd oda, Kérdező!!:)
2013. szept. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van:


Ha Tóni igazat mond, akkor Bandinak pontosan 1000 könyve van, így a másik kettő téved (se több, se kevesebb könyve nincs 1000-nél). Ha Tóni téved, az csak úgy lehet, ha Bandinak 0 könyve van, akkor csak Marcinak lesz igaza (ezt már előttem írta valaki).


Más lehetőség nincs, mivel az csak úgy lehetne, ha Lacinak van igaza, de ha neki igaza van, akkor automatikusan Tóninak is.

2013. szept. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fenébe, az 1000-re nem is gondoltam...
2013. szept. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!