Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Név szerint kik voltak azok a...

Név szerint kik voltak azok a híres magyar katonák, akik az 1849-es szabadságharc után külföldre menekültek és ott harcoltak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 14. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem most csak egy ember neve ugrik be.

Pedig voltak páran. Na szóval, Asbóth SÁndor (szül: 1811.dec.11), a szabharc tábornoka (hadmérnök volt)Törökországba menekült (A szabharc leverése után).

Onnan Amerikába ment. Megnyerte New York város tervező és kivitelező mérnöki állására kiírt pályázatot.

Az amerikai polgárháborúban tábornok lett. Florida és

Kentucky katonai parancsnoka. Meghalt 1868. jan. 21

2013. szept. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennél azért többet is írhattál volna róla...
2013. szept. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg tudod te is keresni a keresőben (ha több kell róla).

Még amerikai nagykövet is volt Argentínában és Paraguayban. Békeközvetítése közben hunyt el.

Mérnöki oklevelét Pesten szerezte. Klapka tábornok mellett volt hadmérnök 1848/49-ben, majd Kossuth főhadsegéde. Öccse Lajos is részt vett a szabadság-harcban.

2013. szept. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még Garibaldi mellett is harcoltak magyarok.

Nevüket nem tudom.

Talán Türr István neve rémlik.

Türr István (Baja, 1825. aug 11.–Bp,1908. máj 03.) szabadságharcos, olasz királyi altábornagy.

Az olasz '48-as egységesítési harcok részese

2013. szept. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek! Sokat segítettetek, ugyanis én a google-be beírtam ugyan, de semmi találat nem volt sajnos . :/
2013. szept. 15. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!