Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell felelet tervet...

Hogyan kell felelet tervet írni? (Történelem)

Figyelt kérdés
Sosem csináltunk olyat az előző tanárral, most új van és a földrajzi felfedezésekből kell felelet tervet írni, de az osztály 99%-a nem tudja, h h kell. HELP!

2013. szept. 15. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy a tanár mit vár el, én csinálnék egy vázlatot, amiben a mondandó lényegét (események, és azok időpontja) írnám fel, és az összefüggéseket - következményeket nyilakkal, és az azokra írt megjegyzésekkel ábrázolnám. Egy ilyen vázlat alapján ugyanis elég könnyű lenne a felelet, hiszen minden lényegi információ tömören össze van foglalva benne.
2013. szept. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én egy kulcsszavas vázlatot írnék az anyagból. pontokba szedve pl:

A)madarak

-a)madarak fajtái

-b)jellemzői

-c)blablabla

B)...

2013. szept. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként lehet tudni, hogy mi a téma?
2013. szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, máris van honnan elidnulni!

Téma: nagy földrajzi felfedezések

2013. szept. 15. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Szedd szét először országokra, azon belül felfedezőkre. Írj előtte egy előzményt külön pontba, és külön pontba a végére egy következményt.
2013. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt egyes ismét. :)

Az előző hozzászólóval egyetértésben én is azzal indítanám a vázlatot, hogy milyen okok/motivációk indították el a felfedezéseket, majd egy idővonalra fűzném fel a felfedezőket és a felfedezéseiket. Így jól elmondhatóak és láthatóak az összefüggések, és a felfedezések.

És azzal zárnám (ismét egyetértve az előttem szólóval), hogy ezeknek a felfedezéseknek milyen következményei voltak.

2013. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!