Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a vers és...

Mi a különbség a vers és prózai mű között? (SŰRGŐS)

Figyelt kérdés

Azt kaptuk házinak hogy szedjük elő a tavalyi könyvet és csoportosítsunk mi jellemző a prózára és mi a versre ...(a könyvem már nincs meg)

Nagyon megköszönném ha valaki tudna linkelni nekem ilyen oldalt ahol összehasonlítja a kettőt ,vagy esetleg bemásolná ide. Én kerestem de nem találtam olyat ahol összehasonlítaná



2013. szept. 16. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
A vers kötetlen formájú szöveg, versszakra (strófára), rímre és ritmusra tagolódik, a ritmusa elengedhetetlen. A próza pedig egy kötetlen formájú szöveg.
2013. szept. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nem egészen.

A próza is lehet megszerkesztett (pl. lásd az eposz)

A vers inkább lírai műfaj. A próza pedig elbeszélő

jellegű. Persze vannak "határesetek" is. Pl. Bizonyos elbeszélő költemények, amik versszakokba vannak szedve,

de mégsem líra (pl. Petőfi "János vitéz", Arany Toldija)

2013. szept. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. szept. 16. 17:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Lírai műfaj pl. az elégia, az óda, a szonett, a dal.

Prózai műfaj pl. a regény, az elbeszélés, a mese.

2013. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!