Kajtar ago kérdése:

Oldd meg a természetes számok halmazán a C az 1 ken n+1 = n2 kon −1 egyenletet?

2013. szept. 21. 17:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt a feladványt légy szíves írd le még egyszer, de korrektebb formában, mert a jelenlegi állapotában több értelmű. Hatványozás műveletére általában bevált a ^ "kalap" karaktert használata. Ha x az alap és y a kitevő, akkor így írjuk: x^y. Egy lehetséges értelmezés a sok közül C^1*(n+1)=n^2-1 esetén C=n-1, de akkor n>1 , C>0 a természetes számok halmazán. Sz. Gy.
2013. szept. 23. 21:07