Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valami jó matekos segítene...

Valami jó matekos segítene nekem légyszíves? A részletek lenn.

Figyelt kérdés

Most év elején írtunk egy bemeneti mérést matekból, de az általános iskolai matektudásom az elég kevés szóval nem lett valami jó. Szóval most vagyok elsős és az lenne a feladat, hogy ki kellene javítanunk a bemenetit és beadni egy lapon de van olyan feladat amire nagyon nem emlékszem, hogy kéne megoldani és hogy tudna e valaki segíteni, ha leírom a feladatokat?


1) Bontsd fel a zárójelet, és végezd el az összevonást!


3*(a-2b)+a*(b+a)-(a*a+b*b)-2*(3b-a)=?


az "a*a és a b*b az ugye a a másodikon meg b a másodikon csak nem tudom azt hogy jelöljem másképp. Légyszíves aki tud az segítsen.



2013. szept. 22. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:

a*a, jól mondod a a másodikon, amit így írsz le a2 (a 2est azt felsőindexbe, tehát kicsiben fölé)

Ezek alapján hogy oldanád meg?

Nem akarom megmondani a választ,mert úgy nem tanulsz belőle sokat

2013. szept. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


-KA-

2013. szept. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen tudom, hogy kell leírni csak így gépen nem tudtam máshogy megoldani. Köszönöm szépen a megoldást már dereng valami :)
2013. szept. 22. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!