Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A négyzet két szomszédos...

A négyzet két szomszédos csúcsának koordinátáiból hogyan határozhatjuk meg a középpontjának koordinátáit?

Figyelt kérdés
(2 megfelelő pont lesz)

2013. szept. 23. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Ahol az átlók átmennek, ott lesz a középpont
2013. szept. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

Vagyis az a pont lesz az, ahol metszi egymást

a két átló

2013. szept. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zeu ***** válasza:

- A négyzet két szoszédos csúcsa kiad egy egyenes vonalat.

- A négyzet minden oldala egyenlő hosszúságú


Mivel az egyenes egyenletére nem emléksze, szimplán logikával számolva, képletek nélkül:

Szerkesztésben: megfelezed a meglévő oldalt, és mindkét irányba középre, merőlegesen ráilleszted a fele hosszat, annak a végén lesz a középpont.


Számítás:

Ez számításban kicsit bonyolultabb. A két pont koordinátáit kivonod egymásból, így megkapod a szakasz hosszát minden irányba (ha kicsit is rendes a tanár, akkor az egyik koordinátájuk egyenlő, ha nem akkor még bonyolultabb :D). Ezt megfelezed, ez lesz a fél szakasz hossza.


a.

amennyiben a két pont egyik koordinátája egyenlő: A másik koordináták átlagát kiszámolod, ez lesz a pont egyik koordinátája. Ezután a megkapott félszakasz hosszát hozzáadod, az egyenlő koordinátákhoz. Ez lesz az egyik pont koordinátája. Ha hozzáadás helyett kivonod, ott lesz a másik ponté.


b. Ha egyik sem egyezik meg:

Kiszámoltad a félszakaszra vonatkozó 2 számot, ezek a hosszak (franc tudja a hivatalos nevüket, most legyen x, és y az egyszerűség kedvéért. Logikusan X az első, y a második koordináták különbségének a fele). Átlagolod a két pont koordinátáit, így kijön az oldalfelező koordinátája. A könnyeb magyarázat érdekében, mert már amgam is belezavarom: az oldalfelezőpont koordinátája: (x1,y1)


Szerintem legkönnyebb ha kb ábrázolod magadnak (melyik kordináta kisebb-nagyobb, kb be tudod lőni hogy fognak állni). 2 eshetősség van:


1.

a bal oldalra kijött pont van magasabban, akkor a 2 pont:

(x1+x,y1+y)

(x1-x,y1-y)


2.

a jobb oldalra kijött pont van magasabban, akkor a 2 pont:

(x1-x,y1+y)

(x1+x,y1-y)


Kissé talán belebonyolódtam a közpén, remélem azért érthető :D

2013. szept. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
A és B adott. Megszerkeszted AB felezőmerőlegesét, a metszéspont F. Ekörül FA sugarú kört szerkeztesz.
2013. szept. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy hogy kelene kivitelezni. Nekem az (volt) a gondom, hogy egy iszonyathoszú paraméteres feladatot kellett volna megoldanom és nem akartam még ezzel is bonyolítani, és gondoltam, vkinek hátha van rá egy jó képlete
2013. szept. 25. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!