Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Franciások! Hogy lennének...

Franciások! Hogy lennének ezek a mondatok helyes sorrendben?

Figyelt kérdés

1. sur/ Dupont / la / est / liste / monsieur.

2. liste / Mais / sont / la / Dupont / sur / deux.

3. est / Dupont / C' / Alain?

4. C' / Non / Dupont / est / Francois.


2013. szept. 24. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Monsieur Dupont est sur la liste.

2. Mais sur la liste (itt hiányzik egy szó!) les Dupont sont deux. Helyesen: Mais sur la liste il y a deux Dupont. (A vezetékneveket akkor sem tesszük többesszámba, ha többen vannak - les Dupont).

3. Düpont c'est Alain?

4. Non, Dupont c'est François. (A François - mint pl. a français vagy a garçon szavakban is - kis "farkincát", ú.n. cédille-t kell a c betű alá tenni, ez jelzi, hogy a c itt "cé"-nek ejtendő és nem k-nak, annak ellenére, hogy az utána következő magánhangzó mély hangrendű.)

2013. szept. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*"szé"-nek ejtendő...
2013. szept. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Válaszoló! Milyen számkódot használtál a cédille megjelenítéséhez?
2013. szept. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azerty-s gépem van...

Franciaországban élek, de a billentyűzetet át lehet állítani - amikor szükségem van rá - magyarra.

Ezen a gépen a cédille a 9-es alatt van. Viszont a számokhoz be kell nyomni a "nagybetűs" gombot...

Itt a Gyakorin is találsz olyan kérdést és választ, ahol elmagyarázzák, miként lehet dupla nyelvhasználatot betáplálni.

Mivel én ezen a gépen kezdtem, nem völt könnyű beleszokni abba, hogy sok betű máshol van a magyarban, de aztán belejöttem...


Sok sikert!

2013. szept. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!