Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Gárdonyi Géza: Egri csillagokb...

Gárdonyi Géza: Egri csillagokból kaptunk feladatlapot 10 kérdéssel. Le vagyok maradva az olvasással, de ez meg holnapra kell! SEGÍTSÉÉG! Válaszolnátok nekem ezekre a kérdésekre?

Figyelt kérdés

1.Dobó királyi biztosként járja az országot. Kikkel találkozik? Hol? Mit tud meg tőlük?

2.Eközben az író "elvisz" minket Konstantinápolyba. Milyen híres (hírhedt) épület található itt? Melyik magyar nagyúr raboskodik itt? Milyen sorsa van?

3.Újra magyar honban: Ki érkezik meg Debrecenbe? Kik laknak ott? Kinek a számára van megdöbbentő híre? Mi ez a hír?

4.Gergely számára két feladat adott: kiszabadítani nevelőapját, valamint... Mi a másik feladat? Hogyan sikerül megvalósítani?

5.A drinápolyi út mentén egy fogadónál (szerájnál) különös és izgalmas események történnek. Kik találkoznak itt véletlenül össze? Mi lesz a találkozás következménye?

6.Miután minden elrendeződni látszik, irány Stambul, Török Bálint kiszabadítása! Ki csatlakozik és hol a megmentő csapathoz?

7.Eközben a Héttoronyba új rabok érkeznek. Kik ők?

8.Mit ajánl később szultán Török Bálintnak?

9.Hogyan és milyen álruhában találkozhatnak végre a "rab oroszlánnal" hőseink? Melyik török nagyúrt kellett "megvesztegetniük"?

10.Sikerül megszöktetni Török Bálintot? válaszodat indokold!

UI: Mindent a kiadott fénymásolt lapról másoltam szóról-szóra! Legyetek szívesek válaszoljatok nagyon sűrgős!!!!


2013. szept. 25. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem fogom évről-évre újraolvasni a lustábbnál lustább diákok kedvéért. Hosszú még a nap, és te egy Z-generációs nebuló vagy, akinek az internet a második otthona.
2013. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nem kell újra elolvasnod. Egyszerűen csak nem kell rá válaszolni mert nem tudod. És nekem nem az internet a gép és az egyéb hülye modern eszközök a második otthonom. És a interneten is keresgéltem de nem találtam rá válaszokat.
2013. szept. 26. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!