Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A nyelvtan házi feladatom az,...

A nyelvtan házi feladatom az, hogy írjak egy rövid, fél oldalas (nagy füzetben) könyvajánlást. Hogy kezdjek hozzá? ( többi bent )

Figyelt kérdés

Mivel nem olvasok könyveket, az általános iskolai kötelezők közül pedig csak a Pál utcai fiúkat olvastam ki, ezért erről szeretnék írni. Rá akartam keresni google-ben hátha van valami oldal, ahol mindenféle könyveket ajánlanak remek érvekkel, de sajnos nem találtam.. valaki tudna ebben segíteni ?

(9.es vagyok)


2013. szept. 29. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

1. olvass el egy könyvet

2 nézd meg a hátulján az ajánlót

3. fogalmazd meg saját szavaiddal

2013. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen könyvhöz kell írnod?

Szépirodalom?

2013. szept. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ajánlhatnál másfajta könyvet is

Pl. nyelvkönyvet

2013. szept. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia !

Általában "fülszövegnek" hívjuk a könyvajánlót, mert a könyvek borítólapján, az első oldalon belül szokott lenni, vagy ahogy előttem is írták, a hátoldalon.

Reggelenként a Kossuth rádióban 8 óra előtt pár perccel is szokott "fülszöveg" címmel könyvajánló lenni. Ha van módod, hallgass meg egyet,kettőt!

A könyvismertetés tartalma:

Néhány szó az íróról

Műfaja, milyen korosztálynak szól, itt ifjúsági regényről van szó

A regény keletkezésének körülményei

A regény rövid tartalma

Szereplők jellemzése, a főhős, főhősök kiemelése

Eszmei mondanivalója, tanulsága

A magyar irodalomban elfoglalt helye

Miért ajánljuk elolvasásra, vélemény, miért tetszett

2013. szept. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!