Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány olyan háromjegyű szám...

Hány olyan háromjegyű szám van, amelyben két különböző számjegy van? és hány olyan háromjegyű szám van, amelyben 3 különböző számjegy van? leírná valaki a számolás menetét?

Figyelt kérdés

2013. okt. 2. 20:44
 1/2 doracell ***** válasza:

1.

Vedd külön azokat, amik tartalmaznak 0-t

a) Ha 2 db 0 van benne, akkor csak x00 alakú lehet, ebből lehet 9db

b) Ha 1 db 0 van benne, akkor lehet x0x (9db) és xx0 (9db)

c) Ha nincs benne 0, akkor a számjegyeket 9*8/2 féleképp választhatod ki, és ezek mindegyikéből csinálhatsz 6 db számot (xxy,xyx,yxx;yyx,yxy,xyy), azaz összesen 9*8*6/2 db-ot.

Vagyis összesen 3*9+9*8*6/2 db lehet.

Remélem, nem írtam el semmit, és persze lehet, hogy van egyszerűbb módja is.


2.

a) Ha van benne 0, akkor számpáronként 4 sorrend lehet (xy0,yx0,x0y,y0x), itt is 9*8/2 számpárral. Ez eddig 4*9*8/2.

b) Ha nincs benne 0, akkor 7*8*9 lehetőség van.

Vagyis a)+b) összesen 8*9^2

A fenti megjegyzés itt is érvényes. (Remélem, nem írtam el semmit, stb.)

2013. okt. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 doracell ***** válasza:
Igen, van sokkal egyszerűbb megoldás, már rájöttem. Az összes esetből kell kivonni azokat, amikor 0-val kezdődne a szám. De ezt most már nem írom le, szerintem már egyedül is boldogulsz vele.
2013. okt. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!