Irodalom házi SOS?

Figyelt kérdés
Mit jelent szerintetek az irodalmi mérték, az irodalmi ízlés és az irodalmi lelkiimeret fogalma?

2013. okt. 4. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Mivel ilyen fogalmak nincsenek, azt írsz róluk, amit akarsz.
2013. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na, megmondom,mi tűnik nekem ezekhez logikusnak:


Mérték:"Nem esik át a ló túloldalára", nem torzítja el össze-vissza a tényeket, mert túlzások ugye lehetnek benne, de amik szerint máshogy jön le egy adott valós történet, mint ahogy valójában történt, olyat nem kéne egy írásban elkövetni, h pl valakinek a javára olyat kamuzik.


Ízlés: hát, hogy talán normálisan, tisztességesen, igényesen fogalmazza meg a dolgokat, ha valaki az íróra érti; az ízlés meg ugye, hogy kinek mi tetszik, pl valaki sci-fi történeteket szeret olvasni, romantikusakat nem.


Hát ez is ilyen történelminek tűnik nálam; hogy lelkiismeretesen csak azt írja le, ami történt, és nem másítja meg a dolgokat; v akár az is lehet, hogy lelkiismeretesen, szívét-lelkét beleadva ír:)

2013. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az "irodalmi ízlés" kicsit korhoz is kötött (volt).

Legalábbis régen. Volt olyan, hogy "korízlés"-

2013. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mérték:"Nem esik át a ló túloldalára", nem torzítja el össze-vissza a tényeket, mert túlzások ugye lehetnek benne, de amik szerint máshogy jön le egy adott valós történet, mint ahogy valójában történt, olyat nem kéne egy írásban elkövetni, h pl valakinek a javára olyat kamuzik."


És akkor mi a helyzet a groteszkkel és az abszurddal?


"Hát ez is ilyen történelminek tűnik nálam; hogy lelkiismeretesen csak azt írja le, ami történt, és nem másítja meg a dolgokat; v akár az is lehet, hogy lelkiismeretesen, szívét-lelkét beleadva ír:)"


És akkor mi a helyzet a romantikával?

Derék dolog, hogy megpróbáltál válaszolni, de ezeknek nincs sok értelmük. Mondjuk a "fogalmaknak" sincs. Ezt magyar szakos diplomával mondom.

2013. okt. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Te,előző!!:) Magyarszakosom:) "megmondom,mi tűnik nekem ezekhez logikusnak" -ezt írtam oda:) Akkor is ez volt a házija, hogy írjon ezekhez valamit, én meg próbáltam neki ötletelni, hogy mit írhatna. Sztem ha ezeket leírja, örülni fog neki a tanár:)
2013. okt. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2013. okt. 5. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!