Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy jó matekos segítene, mert...

Bratilla kérdése:

Egy jó matekos segítene, mert van pár feladat, amit nem értek? (Valószínűségszámítás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy feladatlapot kaptunk, a legtöbb már készen van, de az utolsó két óráról hiányoztam, szóval azokat nem értem, még nem tudtam bepótolni, de nem merek házi nélkül bemenni órára. Valaki nem tudna segíteni? Nem biztos, hogy egy témakör az összes, de ezeket nem értem.



1. Add meg a következő események komplementerét! Írd fel az eseményhez és a komplementerhez tartozó elemi események halmazát!


a, A: egy kockát feldobva legalább 4-est dobtunk


b, B:egy kockát feldobva a dobott szám nem nagyobb 2-nél


c, C: két kockát feldobva, a dobások között van 6-os


d, D: három pénzérmét feldobva nincs köztük írás


e, E: három pénzérmét feldobva minden dobás egyforma.



2. Egy dobókockát feldobva jelöljük A, B, C, D betűkkel a következő eseményeket:


A: a dobott szám prím B: a dobott szám páros C: a dobott szám kisebb, mint 4


D: a dobott szám legalább 4.


Írd fel a következő eseményeket! A.B, A+B, C+D, C.D, Bk.C, Ck + Dk, Ck.Dk.



3. Egy dobókockát négyszer egymás után feldobunk, a dobások eredményét sorban egymás mellé írva egy négyjegyű számot kapunk. Vizsgáld az alábbi eseményeket:


A: a négyjegyű szám páros B: a négyjegyű szám osztható 3-mal C: mind a négy dobás 6-os D: a negyedik dobás 6-os.


Írd le a következő eseményeket szavakkal:


A.B, A.C, A.D, C.D, C+D, A+C, Bk.C, B.Ck



4. Egy körforgalomba a Cinke, a Pinty és a Rigó utca felől lehet behajtani. Vizsgáld az alábbi eseményeket!


A: a Cinke utcából érkezik egy autó B: a Pinty utcából érkezik egy autó


C: a Rigó utcából érkezik egy autó. Írd fel az A, B, C eseményekkel és a műveletekkel a következőket:


a, pontosan egy utcából érkezik autó a körforgalomhoz,


b, mindegyik utcából érkezik egy autó a körforgalomhoz,


c, a Cinke utcából érkezik egy autó a körforgalomhoz,


d, pontosan két utcából érkezik autó a körforgalomhoz,


e, van olyan utca, ahonnan érkezik autó a körforgalomhoz


f, a Rigó utcából nem érkezik autó a körforgalomhoz.



5. Egy kör alakú céltáblára véletlenszerűen lövünk. Lásd ÁBRA!!!


Vizsgáld az alábbi eseményeket! A: a céltábla bal felébe esik a lövés B: a céltábla alsó felébe esik a lövés C: a céltábla bal alsó negyedébe esik a lövés D: a céltáblával koncentrikus, felényi sugarú körbe esik a lövés. Színezd az ábrán az alábbi eseményeket!


A.B, A+B, A+C, A.C, A+D, B.D, B.Ck, Ak+C, (B.D)k, (A+D)k



A segítséget előre is köszönöm!!


2013. okt. 6. 16:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!