Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » C++ bekért szám kiírása betűvel?

C++ bekért szám kiírása betűvel?

Figyelt kérdés

Kérjen be egy számkaraktert, majd írja ki azt szövegesen. (Hibás adatmegadás esetén adjon hibajelzést!)


ezt hogyan kellene kiviteleznem ?



2013. okt. 6. 22:26
 1/8 A kérdező kommentje:
gondolok itt arra, hogy ha megadom pl: 2471 random számkaraktert, akkor írja ki a szöveges megfelelőjét
2013. okt. 6. 22:35
 2/8 anonim ***** válasza:

M@rmint úgy érted.hogy bekéri pl.: a 2-t 3s kiírja hogy kettő? Me én azt így csinálnám:

-Beolvasod a számot

-Csinálsz egy 9 águ if sorozatot amiben teszteled h ha a szám=1 akkor cout<<"egy' 3és így tovább egészen 9-ig, én így csinálnám.

Sajnos a kódot most nem tudok ide írni mert telóról vagyok de ha holnap még nem csináltad meg akkor mwgírom neked.

2013. okt. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors választ :) ha így kell, mármint, hogy 1 és 9 intervallumban, akkor megtudom csinálni, de ha véletlenszerűen nagy számot kell kiírni szöveggel, na abban lenne a problémám. (számomra nem egyértelmű, hogy a feladat milyen nagy számokat kérhet be és ezeknél a számoknál van-e korlát)
2013. okt. 6. 22:45
 4/8 anonim ***** válasza:
A feladatban viszont úgy írja h bekér Egy számkaraktert, ezesetben egy számről van szó, viszont ha neked úgy kell h többjegyü számot is kiírjon én azt is megcsinálhatom neked bár az elég macerás...
2013. okt. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

ToStr?

ToString?

2013. okt. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt nehogy 'if'ekkel csináld, erre találták ki a tömböt.


1->10 egyszerű, de utánna sem bonyolult. 100-ig: eléteszed a megfelelő szót: tizen, huszon, harminc...


100-1000: az egyesek tömbbe behelyettesíted a 100-as helyiértéken álló számot, utánnaírod hogy 'száz', aztán leírod 1-100ig a maradékot.


Tovább sem bonyolult, hiszen ha megnézed:

4 6 2 1 3 1 2

négymillió hatszáz huszon egy ezer három száz tizen kettő

Csak be kell állítgatni a fix és a változó szavakat.

2013. okt. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor valószínűleg csak túlbonyolítottam az életemet és csak egy számjegyű karaktert kell kiíratni... nagyon szépen köszönöm így a késői órákban a segítséget!! :) mennek a zöld kezek
2013. okt. 6. 22:56
 8/8 Shai-Hulud ***** válasza:

A számkarakter az egyjegyű. Csak a '0'-tól '9'-ig terjedő számokat kell kiírni.

Én valahogy így csinálnám:


{

int cc;

char** str = {"nulla","egy","kettő","három","négy","öt","hat","hét","nyolc","kilenc"};

cc = getch();

cc -= '0';

if((cc < 0) || (cc > 9))

printf("hiba");

else

printf(str[cc]);

}

2013. okt. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!