Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az Abigél című regényben hol...

Az Abigél című regényben hol van Árkod? Tudom, hogy egy fiktív település, de hol kéne elhelyezni a térképen?

Figyelt kérdés

Az olvasmánynapló a neten azt írja, hogy a nyugati határra mennek, de én keletire emlékszek.

A Dömölk nevű település Celldömölk?


2013. okt. 7. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Mivel a debreceni iskolája jó történéseit írta meg a Matula iskolában, így nagyon nem érdemes ezen filózgatni :)


Egyébként majdnem a határ melletti kelet-magyarországi település a könyv szerint.

2013. okt. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor rosszul írták az olvasmánynaplóba amit láttam.

Egyébként Budapestről Árkodra menet az apjával megállnak egy Tisza melletti településen (később kiderül, hogy Szolnokon), vagyis kelet felé haladnak. Meg ugye az Alföldön vannak.

:)

2013. okt. 7. 23:39
 3/3 anonim válasza:
Ma már egy vajdasági település. Amikor Trianon megtörtént, elcsatolták Magyarországtól. Ha többet meg akarsz tudni róla, írja be a keresőbe, hogy: Árkod.
2017. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!