Egy kútba 8 m/s kezdősebességgel függőlegesen bedobunk egy követ.2 másodperc múlva leesik, milyen mély a kút, mekkora sebességgel ért le?

Fizikában hogyan kell ilyen feladatot megoldani?

2013. okt. 7. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért van az, hogy még a kérdést sem tudod pontosan megfogalmazni?
2013. okt. 7. 19:40
 2/4 anonim válasza:

v=? (a kő sebessége a kút vizébe érkezéskor)

y=? (a kő megtett útja a kút vizébe érkezéséig, vagyis a kút mélysége)

v0= (a kő kezdősebessége)=8 m/s

t= (az idő amig a kő zuhant a kútba)= 2 s

g= (szabadesés gyorsulása)= 10m/s2 – általában ennyinek szokták venni


v=v0+gt=8 m/s + 10 m/s2*2s=28 m/s

y=v0t+g/2*t2=8 m/s*2s+(10 m/s2/2)*4s2=21 m

A fizikában az ilyet függőleges lefelé hajításnak nevezzük. Nézz utána a képleteknek a négyjegyű függvénytáblázatok, matematikai fizikai kémiai összefüggések című könyvben. Remélem tudtam segíteni:) azért számolj utána mindenképp

2013. okt. 10. 20:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nekem is ez jött ki, csak nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű, mert más feladatok hosszabbak szoktak lenni.
2013. okt. 11. 12:25
 4/4 anonim válasza:
Nagyon szívesen
2013. okt. 11. 13:30