Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet számológépen...

Hogyan lehet számológépen kiszámítani? Sürgős

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy az n alatt a k hogyan számítható ki, számológéppel?


Pl. 4 alatt a 2 Mit üssek be, mi után?

Előre is köszönöm!


2013. okt. 9. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

attól függ hogy van e rajta ilyen funkció

ha nincs akkor kénytelen vagy faktoriálisokkal kiszámolni

2013. okt. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elég jó minőságú sztem van...
2013. okt. 9. 18:57
 3/9 A kérdező kommentje:
Hahó, valaki?
2013. okt. 9. 19:02
 4/9 A kérdező kommentje:
Segítség!!!
2013. okt. 9. 19:13
 5/9 anonim ***** válasza:
99%

Olyan gombot keress, hogy nCr. Nekem ez a shift (2ndF) + osztás gomb.

Beütni pedig 4 nCr 2 = 6


De ha nincsen ilyen gomb akkor n allatt k --> n!/(k!*(n-k)!)

4!/(2!*(4-2)!) = 4!/(2!*2!) = 24/4 = 6



17/F

2013. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Ez nem kiabálás kérdése, végső kétségbeesésedben előveheted a számológép használati utasítását, vagy ha már eldobtad, rákereshetsz a neten. Az ilyesmit minden számológépen másképp lehet megoldani, nem olyan könnyű bedobni valami általános választ úgy, hogy csak hahózol, és még a típusát sem vagy hajlandó beírni.
2013. okt. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!! :))

Utolsó válaszoló:

Nekem ez fontos dolog volt és hosszúnak tűnt az az idő amíg senki sem adott választ.

Látom nagyon unatkozol, nincs más dolgod mint belekötni jelentéktelen dolgokba, ezt nevezem. Irigylem, hogy ennyi időd van. Na, de sebaj...:)

2013. okt. 9. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:
12%
Baromira tévedsz, éppen neked próbáltam segíteni, hogy tudnád picit értelmesebben feltenni a kérdést, de még ezt se veszed észre. Így nagyon nehéz segíteni valakinek, és mivel nem unatkozom, keresek is mást, akinek tényleg lehet.
2013. okt. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy gondolom lehetne válaszlni is az ilyen kérdésekre, mert még ha nem is biztos, megoszthatnád, mondjuk a te számológépeden, hogy van, hátha, és esetleg megkérdezhetnéd a kérdező gépének típusát. Ehelyett az okoskodás, kioktatás megy. Ezért felesleges feljönni erre az oldalra, biztos vannak körülötted emberek akik büszkék rá, h te mennyire tudsz mindent és mindig látod, és meg is mondod, mit h kéne, kellett volna, ezért amondó vagyok, h éld ki ezt velük, ne itt, köszi... engem is idegesítenek az ilyen típusú válaszok a kérdéseim alatt, csak felesleges időfecsérlés, ráadásul amire már érkezett 2-3 válasz, viszont haszontalanok, a többi ember lehet kevésbé néz rá, mint arra a kérdésre ami még megválaszolatlanul csüng.
2017. ápr. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!