Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan tudom egy szóról hogy...

Honnan tudom egy szóról hogy zöngés vagy zöngétlen? Mit jelent azt hogy zöngésség szerinti? És dolgozatba ha kérdezik az össze hasonulás zöngésség szerinti? SOS

Figyelt kérdés

Holnap írunk dolgozatot leírnátok hogy jók e?!

tépdes: zöngésség szerinti részleges hasonulás

hagyja: összeolvadás

község: írásban jelöletlen teljes hasonulás (zöngéség szerinti???)

bánja: összeolvadás

néztem: zöngésség szerinti részleges hasonulás

tudsz: összeolvadás

különben: zöngésség szerinti részleges hasonulás

azzal: írásban jelölt teljes hasonulás

üljön: írásban nem jelölt teljes hasonulás (zöngéség szerinti???)

olvassa: írásban jelölt teljes hasonulás(zöngéség szerinti???)

arccal: ???

mondta: kiesés


2013. okt. 9. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy szóról sehonnan, mert egy mássalhangzó lehet zöngés vagy zöngétlen. Ha a torkodra teszed az ujjad, érezni fogod a különbséget. Ja és a dolgozatban ne írd majd azt, hogy dolgozatba, ha ha már nyelvtan...
2013. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó de írsz nekem két példát hogy érezem a különbséget a torkomnál? Írsz egy zöngétlent meg egy zöngést? És az összes zöngésség szeretni??
2013. okt. 9. 20:00
 3/9 anonim ***** válasza:

igen, a betű zöngés vagy zöngétlen. és: "két hét szűcs puff"

ez mind zöngétlen mássalhangzó, Szabó Magda Mondják meg Zsófikának regényében így tanítják:) csak ezt a mondatot tanuld be, megvan mind a zöngétlen.


a többi: nem vagyok nyelvtantanár, és nagyon régen tanultam ezeket, de szerintem a községben nem jelöletlen, mert akkor "kösség" lenne. ott van, hogy köz-ség. hasonulás az oké.

2013. okt. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pl a g-k vagy a b-p ilyen párok, tedd a gigádra a kezed, és mondd egymás után, érezni fogd, hogy az első zöngés.
2013. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó köszönöm ezt már értem. DE AMIKOR AZT KELL ELDÖNTENI EGY SZÓRÓL HOGY MOST AZ ZÖNGÉSSÉG SZERINTI RÉSZLEGES VAGY CSAK RÉSZLEGES HASONULÁS AKKOR AZT HOGY DÖNTÖM EL??? MAGÁRÓL A SZÓRÓL
2013. okt. 9. 20:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Zöngétlenedés akkor jön létre, ha a zöngés mássalhangzóra végződő szótő zöngétlen mássalhangzóval kezdődő toldalékot kap. Pl. adhat ejtsd: athat)
2013. okt. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Zöngésedés következik be, ha a szótő zöngétlen mássalhangzóját zöngés mássalhangzóval kezdődő toldalék követi (Pl.vasban ejtsd: vazsban) Az "s" zöngétlen (volt), de az utána következő zöngés "b" miatt zöngésen

ejtjük)-

2013. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én még így tanultam:

A tüdőből kiáramló levegő a légcsőn át a gégefőbe jut. Itt 2 izomnyaláb helyezkedik el, ezek a hangszalagok.

A kiáramló levegő a hangszalagokat vagy megrezegteti, ekkor zöngés, vagy nem, akkor zöngétlen mássalhangzók keletkeznek.

Zöngések: b, d, dz, dzs, g, gy, jö, lö, mö, nö, nyö, rö,

v, z, zs. Így, kicsit viccesen biztosan megjegyzed !

A többi zöngétlen !

2013. okt. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy már nem aktuális, de a különben szó képzés helye szerinti részleges hasonulás, nem zöngésség szerinti. :)
2016. jún. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!