Milyen a pincérkedés?

Figyelt kérdés

Házidolgozat ként azt kaptam hogy egy szakmabeli emberrel kell riportot készítenem...aki tud válaszoljon minél bővebben a kérdéseimre köszöm!

Mennyire kell odafiygelni az emberekre ha ki szeetnénk őket szolgálni? -Mennyire megterhelő az egépsznapos munka? -miben lehet elfáradni a legobban? -Egyensúly az mennyire fontos? -Mennyire és hogyan kell koncentrálni a munka során? egyenlőre ennyi..aki válazsol nekem annak megköszönöm, és kérlek bő mondatokban próbáljátok leírni a tapasztalaitokat.


2009. nov. 10. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nagyon oda kell figyelni az emberekre, addig a jó, amíg nem szólnak, hogy kell nekik valami, hanem te mész oda.

megterhelő, 10-12 órák vannak, de aki szeret pörögni, annak sokkal jobb, mintha egész nap egy irodában ülne.

nem lehet leülni, így a lábak elfáradnak.

az egyensúly csak annyira fontos, mint a jegyvizsgálóknál a vonaton, pár hét alatt ők is hozzászoknak, és nem is figyelnek rá.

koncentrálni pedig nagyon kell, rossz rendelést kivinni kínos, elfelejteni dolgokat kivinni még kínosabb, az összesítésnél pedig az is probléma lehet, ha túl sokat számlázunk ki a vendégnek, többet biztos nem jönne oda, de az is, ha túl keveset, mert azt meg mi fizetjük. :)

2009. nov. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én kezdetben pincérnek tanultam. Már maguk az órák is nagyon nehezek voltak, (uniformisba kellett öltözni) főleg a gyakorlati része: egy lány elég nehezen bír el néhány tele tányért, meg hogy fogjuk őket szakszerűen..., a különböző terítések, mihez milyen villát, kanalat stb.t adunk, a poharak evőeszközök, tányérok mindig ragyogjanak stb... Akkor az összes borvidéket meg kellett tanulni, tipikus borokkal, termelőkkel, mondom neked az sem kutya! Akkor a különböző felszolgálási módok: megjegyezni egyszerű volt, de minek? Soha az életben nem használják az éttermek. Aztán különféle italokat kóstoltunk, koktélokat készítettünk... Hát az nagyon jó volt, be is rúgtak páran :)

A pincér vizsga nagyon nehéz, azt elárulom, van egy írásbeli része, meg gyakorlati. Különböző ételekhez, alkalomhoz kell megteríteni, majd felszolgálni. Ott nagyon könnyen meglehet bukni, mert nagyon kekecek szoktak lenni a biztosok.

Aztán jön a nagybetűs valóság.

Mind, amit az iskolában tanultunk ellehetett felejteni.

Szinte semmit nem használtam belőle.

Viszont a tányérfogás, a tálca fogása... pf... tisztelet minden hölgy pincérnek...

Erő, egyensúly kell hozzá, mellette még figyelj a megjelenésedre, a modorodra, a magatartásodra, és mosolyogni sem árt.

Hogy mindez mennyire megterhelő. Hát én első nap 8óra után legalább 1hetet bírtam volna pihenni. Nagyon rossz, hogy 8órán keresztül se enni se inni se pisilni nem tudsz, mert nincs időd, leülni meg végképp nem!

Szóval nem egy leányálom ez a pincérkedés. De azért azt se felejtsük el, hogy jól fizet :)

Remélem tudtam segíteni

2009. nov. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen nagyon sokat köszönöm:) és az első válaszolónak is köszönöm:) háát most picit elment a kedvem a pincér szakmától:) de nem baj biztos lesznek jó pillanatok is:D

köszönöm:D

2009. nov. 10. 19:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos jó lesz, ha szeretsz valamit csinálni, az csak jó lehet.

Nekem annyira nem jött be ez a szakma, így váltottam, viszont "jó szájízzel"

2009. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én is nem rég döntöttem el hogy lehet pincérnek kéne mennem, de zeeket elolvasva megrémültem:D ugyhogy nem tom mostmár hoyg mi legyen:S :D
2010. júl. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
csatlakozom a utolsó kommentelőhöz..:/
2015. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!