Milyen magasról esett le az a cserép, amely a 3 méter hosszú ablak előtt 0,3 secundum alatt haladt el?

2013. okt. 13. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

TFH, 0 kezdősebességgel indult.

Ablak tetejéig megtett s0 utat t0 idő alatt.

1/2 g t0^2 = s0


Ablak aljáig megtett s0 + 3m utat t0 + 0.3s idő alatt

1/2 g (t0 + 0.3)^2 = s0 + 3m


A két ismeretlenes egyenlet rendszer megoldása csak rád vár.

Ennyit segítettem.

2013. okt. 13. 11:36
 2/6 anonim válasza:
0%
kedved kérdező. Ne itt írd meg a házi feladatot, szerintem az ilyen oldalt nem erre hozták létre.
2013. okt. 13. 12:13
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: Nem látod hogy két ismeretlen dobta le? xD

#1: Két ismeretlen, ráadásul az egyik másodfokon... kicsit sok.

Egyszerűen:

Az ablak tetejéig:

1/2gt^2=s

aljáig:

1/2g(t+0,3)^2=s+3

utóbbiból előbbit kivonva:

1/2g(0,6t+0,09)=3 -> ebből

t=0,85 s az ablak tetejéig, --> s=3,6125m

(g=10-zel számolva!)

2013. okt. 13. 12:14
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

U.i.: Valóban, a kérdés helye a Közoktatás/Házi feladat rovatban lenne ...

Feltéve, hogy nem lustaság miatt kérdezted. xD

2013. okt. 13. 12:20
 5/6 A kérdező kommentje:
nem vagyok lusta, már több mint egy órája ezt akarom kiszámolni, de egyszerűen nem megy, már majdnem sírok, de nem tudom megoldani
2013. okt. 13. 13:27
 6/6 anonim ***** válasza:

#2 és #4 igazat írt, megsértődtél, lepontoztad.

#1 és #3 megoldotta a házidat, és semmi, még egy "köszi" sincs.

Nem sokáig fogtok válasz kapni, elhiheted!

2013. okt. 13. 16:38