Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » "Az Iskola az életre készít...

"Az Iskola az életre készít fel" erre a kifejezésre kellene 2 A/4-es oldalnyi fogalmazást írnom. Tudnátok nekem írni ellenérveket, vagy olyan dolgokat amit leírhatnék?

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ellenérvnek beírhatnád, hogy pl. nem készít fel egy adóbevallás elkészítésére, egy folyószámla kivonat értelmezésére, egy családi költségvetés elkészítésére, a megszerezett keresett beosztására.

Ezzel szemben felkészít a kötelezettségek időbeni, pontos, precíz teljesítésére. Gondolom mások is írnak még neked.

2013. okt. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ellenérv:

-kb. semmi mindennapi dologra nem tanít meg:

nem jön (lényegiben) elő a modern gazdaság működése, a bankok működése, a kölcsönök, a politika felépítése (nem a egyes pártok, hanem hogy az egész hogyan is megy), a munkavállalás módjai, trükkjei, adózás, hivatalrendszer. A hivatalos levél, kérvény, stb együtt képezte nálunk 10 perc anyagát, ami elég kevésnek tűnik ahhoz képest, hogy metaforákkal legalább egy órát foglalkoztunk. (Ezt azárt írom ilyen cifrán, mert fene tudja, hogy máshol jobban átveszik-e vagy sem). Továbbá nem tanít meg az egyedülélés problémáira: főzés, takarítás. Párkapcsolatok, házasság, nemi élet megint csak nagyon minimálisan jön elő.


Helyette műveltséget ad (lehet arról vitázni, hogy ez mennyire értelmes, de semmiféleképpen nem az ÉLET szükséglete) és természet tudományos alapismereteket, amik alap járaton jónak tűnnek, de az életben inkább tapasztalatszerűen lennének fontosak, nem pedig a matematikai modelljük szerint, amit inkább kihangsúyoznak.

2013. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen jó dolgokat mondtatok de még szerintem ha tudtok kellene még pár.
2013. okt. 15. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!