Hogyan kell a newton mértékegységet átváltani?


fizikabol nem ertem hogyan kell a newton merekegyseget atvaltani GN MN kN N mN uN n N pN

egymaasal es pl 2N =? pN azt ertem hogy 3 a tizediken a valtoszam de hogy mikor kell minusz kitevöt es mikor pozitiv kitevöt??


2013. okt. 16. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Giga=10^9, Mega=10^6, kilo=10^3, - mind pozitiv kitevősek

milli=10^-3, mikro=10^-6, nano=10^-9, piko=10^-12, - mind negativ kitevő


2Newton=2*10^-12 pikoNewton

2013. okt. 16. 15:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Helyesbítek 2N=2*10^12 pN

2pN=2*10^-12N

2013. okt. 16. 15:43
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépem :)
2013. okt. 16. 19:49
 4/4 A kérdező kommentje:
ha nagyobbat váltunk át kisebbre akkor pozitív ha kisebbet nagyobbra akkor pedig negatív :D
2013. okt. 16. 19:55