Milyen hosszú a ház homlokzatán a deszka ha a tető 45 fokos szöget zár be a vízszintessel? (a tető magassága 3,5 m) Pitagorasszal kellene csinálni.

2013. okt. 30. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Hát én ezt Pitagorasszal nem tudom, csak koszinusz szögfüggvénnyel megcsinálni.
2013. okt. 30. 16:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a tető 45 fokos szöget zár be a vízszintessel, akkor a vízszintesre merőlegessel (függőlegessel) is. Így ez egy egyenlő szárú derékszögű háromszög lesz, amelynek a két szára (befogója) 3,5 m hosszú. Így felírva a Pitagorasz-tételt azt kapjuk, hogy 5 m hosszú a deszka. Az egyenlet: 3,5^2 + 3,5^2=x^2. 12,25 + 12,25=x^2. x^2=25, így x=5.
2013. okt. 30. 16:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elnézést, 24,5=x^2. Ha jól értelmeztem a feladatot.
2013. okt. 30. 17:00
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi,megy a zöld.
2013. okt. 30. 19:01
 5/6 anonim ***** válasza:
A leírás alapján a feladat nem egyértelmű. Rajzold le a házat, hogyan is kell ezt elképzelni.
2013. okt. 30. 20:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, az egyértelműen egy baj, hogy nem teljesen érthető a feladat szerintem sem, ha lenne hozzá egy rajz, könnyebben meg lehetne oldani.
2013. okt. 31. 11:24