Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiások! Honnan tudom egy...

Kémiások! Honnan tudom egy kötésről hogy hogyan ábrázoljam?

Figyelt kérdés

Pl: azt hogy

_ _

|O=O| jó ez egy egyszerű de ezt egymás mellet kell ábrázolni de mondjuk a vizet azt így egymás alá, miért?

/O\

/ \

H H



2013. okt. 31. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Az oxigén a periódusos rendszer 8. eleme, azaz 8 elektront tartalmaz. Írjuk fel sp-vel az elektronokat:

1s^2, 2s^2, 2p^4

Cellázuk ki a 2p^4-et => ii | i | i |

Látod hogy 2 nem kötő elektronpárja van, amivel hozzá tud kapcsolódni egy másik oxigén atomhoz, így jön létre az O2 molekula.


A H-nek csak 1 páarosítattlan elektronja van. Az oxigénnek kettő van, ezért 2 db hidrogént tud magáhozkapcsolni az oxigén atom

2013. okt. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok csak azt nem értem hogy ha ábrázolni kell akkor honnan fogom megállapítani hogy most ezt egymás mellé ábrázoljam mint az oxigén molekulát vagy egy más alá mint a víznél hogy az oxigént felülre írják és alá a két hidrogént
2013. nov. 1. 12:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert a vízben az oxigénnek van egy nemkötő párja, ezért a két hidrogénatomot nem tudja 180 fokban bekötni.
2013. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!