Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudtok nekem ilyen szereplőket...

Tudtok nekem ilyen szereplőket mondani? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A feladat, hogy írjunk egy meghatalmazást egy irodalmi mű szereplőjének a nevében, de nekem semmi jó ötletem nincs, hogy kiről írjak.

2013. okt. 31. 23:55
 1/4 anonim válasza:
Mátyás király...
2013. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ő mire adna meghatalmazást? Amúgy köszi :)
2013. nov. 1. 12:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia !

Nem tudom hányadikos lehetsz, tanultad-e már, akit én ajánlok:

Arany János Toldi c. elbeszélő költeményéből mondjuk Toldi anyja meghatalmazást ad az öreg Bencének, hogy keresse meg a fiát, adja át neki a tarisznyát és benne az általa sütött kenyeret. Mint tudjuk, a kenyérbe egy szelence van sütve, amely 100 aranyat rejt, ezt kell odaadni a pénz nélkül bujkáló Miklósnak.

Vagy egy másik történet: Jókay Mór A kőszívű ember fiai c. regényéből. Palvicz Ottó, osztrák őrnagy meghatalmazást ad Baradlay Richárdnak, miután párbajban halálos sebet kapott.

A meghatalmazásban felkéri a magyar huszárt, Richárdot, ellenfelét, hogy kutassa fel és nevelje rangjához méltóan eltitkolt gyermekét, Károlykát.

Szintén Jókai regényhős, az Aranyemberből: Ali Csorbadzsi török kereskedő meghatalmazást ad Tímár Mihálynak, hogy vigye leányát, Tímeát és a vörös félholddal jelölt zsákot, mely a kincseket rejti Brazovics Athanáz házába, aki Komáromban lakik és üzleti partnere volt.

2013. nov. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm amúgy 11.-es vagyok úgyhogy ismertem őket :D
2013. nov. 1. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!