Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni hogy mi a különbség a mellérendelő és az alárendelő mondat között?

Figyelt kérdés
a két mondat fogalmát és fajtáit tudom, de ha elolvasok egy mondatot akkor nem tudom megkülönböztetni.

2013. nov. 1. 14:59
 1/6 szerencses85 válasza:
[link] itt jól elmagyarázzák
2013. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
így se teljesen világos, de azért köszönöm
2013. nov. 1. 15:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig ha a fajtáit tudod, az úgy már egyszerű :) A mellérendelőben kötőszavak vannak ugye, pl az "és", az ugye mindig kapcsolatos, "ellenben", az ellentétes, "de", az is ellentétes, meg ilyen alap kötőszavakat jegyezz meg, ezek nem szoktak túl komplikáltak lenni az elején.

Az alárendelőben pedig mindig párokat kell keresni, utalószó és kötőszó párokat (azért, hogy & akkor,mikor stb.), és véletlenül sem illik rájuk a mellérendelők fajtái :) Remélem így érted, mert ha többszörösen összetett mondatok lesznek, ott már nehéz lesz, így jobb már? :)

2013. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alárendelő mondat, ha a az egyik mondatrészt kérdésére meg tudod adni válaszként a másik mondatrészt. :) Pl.: "Azért magyaráztam el neki, mert nem értette." Miért magyaráztam el neki? -> Mert nem értette (az előző válaszoló példáján keresztül utalószó-kötőszó pár: azért, mert. De vigyázni kell, mert utalószó nem mindig szerepelhet a mondatban!).

[link]

Ha megtanulsz néhány kötőszót és utalószót, akkor tényleg könnyebb lesz, és hidd el, hogy menni fog :)

2013. nov. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!!
2013. nov. 2. 06:51
 6/6 anonim ***** válasza:

A mellérendelőnél azonos szinten vannak a

tagmondatok. Az alárendelőnél nem egy szinten vannak

2013. nov. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!